پرداخت تسهیلات مسکن به بناهای مسکونی با قدمت حداکثر ۳۰ سال ساخت

مدیر شعب استان کردستان گفت: در جهت آسانتر شدن شرایط برای خانه دار کردن اقشار جامعه و دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق، قدمت ۲۵ سال بناها به حداکثر تا ۳۰ سال از تاریخ صدور پروانه ساخت تغییر یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، جلال الدین سلیمی با اشاره به اینکه، تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات به بناهای مسکونی با قدمت حداکثر تا ۲۵ سال تعلق می‌گرفت اظهار داشت: طی بخشنامه جدید و در جهت آسانتر شدن شرایط برای خانه دار کردن اقشار جامعه این زمان به ۳۰ سال تغییر یافت و به عبارتی برای دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق، قدمت یک ملک از تاریخ صدور پروانه‌ ساختمانی می‌تواند تا ۳۰ سال باشد.

وی در خصوص شرایط سقف تسهیلات اعطایی به بناهای حداکثر تا ۲۵ سال ساخت بیان کرد: سقف انفرادی تسهیلات اوراق مسکن در شهر سنندج ۵۰ میلیون تومان و سایر شهرهای استان ۴۰ میلیون تومان می باشد، همچنین سقف این تسهیلات برای زوجین نیز در شهر سنندج۸۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۶۰ میلیون تومان است.

سلیمی ادامه داد: استفاده‌کنندگان از تسهیلات اوراق برای خرید مسکن می توانند تا پایان آذر ماه سال جاری علاوه براین مبالغ، از تسهیلات بدون سپرده تا سقف ۱۰ میلیون تومان برای تسهیلات انفرادی و ۲۰ میلیون تومان برای تسهیلات زوجین نیز استفاده نمایند.

مدیر شعب استان کردستان در تشریح پرداخت تسهیلات به بناهای مسکونی با قدمت بیش از ۲۵ سال افزود: در ساختمانهای مسکونی با قدمت بیش از ۲۵ سال و حداکثر تا ۳۰ سال ساخت، سقف تسهیلات در شهر سنندج ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۳۵ میلیون تومان و در تسهیلات زوجین به ترتیب ۷۰ و ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه حداکثر قدمت ساختمان‌های مشمول در تسهیلات خرید مسکن از محل انواع حساب‌های تعهدی، تغییری پیدا نکرده است یادآور شد: کماکان حداکثر قدمت ساختمان‌های مشمول، در تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم ۱۵ سال، در تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان ۲۰ سال و در تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن ۲۵ سال است.

سلیمی نکته تاکید کرد: در استفاده از تسهیلات بانک مسکن علاوه بر شرط قدمت ساختمان، اجرای آیین‌نامه ۲۸۰۰ در استحکام ساختمان نیز باید رعایت شده باشد.

مدیر امور شب استان در پایان تصریح کرد: تمام تسهیلات بانک مسکن اعم از تسهیلات از محل اوراق، صندوق پس‌انداز مسکن یکم، عادی و حساب پس انداز مسکن جوانان تا سقف حداکثر ۸۰ درصد ارزش ملک قابل پرداخت است به این معنا که اگر سقف تسهیلات از ۸۰ درصد ارزش کارشناسی ملک بیشتر باشد در این صورت میزان تسهیلات پرداختی کمتر از سقفهای اعلامی خواهد بود.

46

کد خبر 1315988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =