شما نظر دادید؛ خودمان مقصر آب‌گرفتگی معابر هستیم، نه شهردار

در نظرسنجی که چند روز پیش در خبرآنلاین در رابطه با آب‌گرفتگی معابر انجام شد بیشتر کاربران خود مردم را مقصر اصلی این اتفاق اعلام کردند. این در حالی است که شهردار تهران چند روز پیش نسبت به این موضوع عذرخواهی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بارندگی‌های هفته‌ی اخیر در تهران منجر به آب گرفتگی در معبار زیادی شد و حتی کار به جایی رسید که پیروز حناچی شهردار تهران نسبت به این موضوع در توییتر خود عذرخواهی کرد.

در همین رابطه دو روز پیش نظرسنجی در خبرآنلاین برگزار شد و از مخاطبین خواست تا نظراتشان را در رابطه با راهکارهایی که برای حل این مشکل قابل اجراست، ارائه کنند. بسیاری از کاربران عامل اصلی این اتفاق را مدیریت کنونی شهرداری می‌دانستند و به شکل جالبی بسیاری هم نوشتند که تنها راهکار حل چنین بحرانی تغییر فرهنگ خودمان است.

«شهردار برکنار شود»

برای مثال کاربری به این شکل از اقدامات شهرداری انتقاد کرده بود: «شهرداری به جای اینکه فقط اسم کوچه ها رو عوض کنه قبل از شروع بارندگی ها تدابیر لازم رو اتخاذ کنه ناسلامتی اصلاح طلب بودن نه؟من واقعا نفهمیدم منظورشون دقیقا از اصلاح چیه؟مگه نیومدن که اشتباهات شهرداری قبلی رو تکرار نکنن مثل اینکه ۱۰ برابر بدتر شده کاری کردنه که ما میگیم همون قبلی ها بهتر بودن»

یک کاربر دیگر هم نظر مشابهی داشت: «این که باید چه کار کرد جوابش روشن است. هر کاری که کشورهای پیشرفته میکنند. بارندگی در کشورهای اروپای غربی خیلی بیشتر از تهران است . اما آبگرفتگی ندارند. مشکل در این که چه کار باید کرد نیست. مشکل در این است که شهرداری ما مسائل دیگری برایش مهم است. مثل نام کوچه خیابان ها... بیلبوردهای تبلیغاتی اش.... گرفتن عوارض از مردم و کسبه و ....»

فرد دیگری هم نوشته بود: «این سؤال را از شهردار بپرسید که جز یدک کشیدن نام شهردار، خبر و اثری از اقدامات او برای تهران او نیست ، منهای دوچرخه سواری با محافظ و خدم و حشَم و دوچرخه مفت و عکاس و خبرنگار !!»

خودمان مقصریم نه شهردار!

اما گروه زیادی از کاربران هم به شکل جالبی انگشت اشاره را به سمت مردم گرفتند. در همین رابطه کاربری در جواب یکی از افرادی که به شهرداری انتقاد می‌کرد نوشته بود: «شاید بیش تر ۹۰ درصد آبگرفتگی هنگام بارش باران به این دلیله که انقد زباله تو جوی آب مردم ریختن که تو چند دقیقه راه آب بسته میشه»

کاربری هم نوشته بود: «یاد بگیریم اشغال نریزیم توی آب. خیلی از نظر فرهنگی مشکل داریم خیلی.»

ده‌ها کاربر دیگر هم نظر مشابهی داشتن و ریختن زباله در خیابان را عامل اصلی این اتفاق عنوان کردند. البته کاربر دیگری هم به شکل دیگری مردم را مقصر این اتفاق اعلام کرد: «مردم عزیز وقت بارندگی و برف کمتر از خودرو شخصی استفاده کنن. مثل همه کشورهای دنیا. یه تجریه جالب آب وارد ۱۰خونه شذه بود و خیابونو شهرداری بسته بود و ترافیک. مردم داشتن نیروهای شهرداری رو فحش میدادن چرا راهو بسته....»

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1316191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =