چه کسانی، به دنبال نابود کردن و انحلال ارتش بودند؟ /شریف‌النسب: ارتش بود که انقلاب را نگه داشت

یکی از فرماندهان ارتشی آزادسازی خرمشهر و مقاومت حصر آبادان می گوید: زمانی که انقلاب احتیاج به خون دهی داشت ارتش پا به میدان گذاشت. بعد که سپاه تشکیل شد گفتند که سپاه روی چشم ما جا دارد. این خط انحلال ارتش را منافقین دادند، اگر این خط به پیروزی می رسید انقلابی نمی ماند و در واقع این ارتش بود که انقلاب را نگه داشت.

سرهنگ محمدعلی شریف‌النسب، از فرماندهان عملیات در آزادسازی خرمشهر و مقاومت حصر آبادان، در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با خبرآنلاین در پاسخ به سوالی درباره تلاش برخی برای ایجاد دوگانه سازی بین ارتش و سپاه، گفت: این اظهارات ریشه در منافقین داشت، حرف منافقین در یکی دو سال قبل از پیروزی انقلاب این بود که ارتش را باید از بین ببریم و حتی دومین شخص یکی از این گروه ها به نام ابریشم چی در نجف به خدمت امام میرود و چند روزی بحث داشتند.

>>>>در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

روایت یک پیروزی در محاصره ۳۳۰ درجه و تلاش برای انحلال ارتش

وی افزود: حضرت امام در خاطراتشان می گویند که به نزد من آمدند و دیدم که نهج البلاغه را بهتر از من می دانند و با امام بحث می کردند، امام هم جوابی به اینها نمی داده، در آخر می فهمند که نمیتوانند امام را متقاعد کنند و به حضرت امام می گویند که در اینکه ما و شما در یک هدف مشترک با رژیم شاه در حال جنگ هستیم حرفی نیست، اجازه بدهید ما تفنگ ها را بیرون بیاورم، حضرت امام میفرمایند که برای چه کاری؟ می گویند برای اینکه با ارتش بجنگیم و ارتش را نابود کنیم، حضرت امام می گویند که ارتش با من؛ از سال ۴۱ حضرت امام با حکمت و تدبیر و سخنان آرام بخش ارتش را به دنبال خودش می کشید، هیچکس باور نمی کرد که ارتش روزی تسلیم امام بشود، ولی شد و اعلام همبستگی کرد و خود را در آغوش امام انداخت.

شریف النسب تاکید کرد: در خاطرات امام است که فرماندهان گاهی پیش من می آمدند و از اینکه تحت سلطه چنین نظامی هستند اعلام نارضایتی می کردند و می گفتند ما آمده ایم و این لباسی که پوشیده ایم را دوست داریم اما مسلمان و مقلد هستیم، تکلیف ما را روشن کنید؛ یعنی انقدر نیت های پاک در ارتش وجود داشت.

این فرمانده دوران جنگ اظهار داشت: روزهای اول سپاه که آموزشی ندیده بود، بعض از آقایان می گویند که ما گروهبان وظیفه در ارتش بودیم .سپاه در واقع برادر کوچک ارتش و  هردو فرزندان ملت ایران هستند . ارتش درب پادگانهایش را به روی ملت باز کرد و آنها را مسلح کرد. یوسف کلاهدوز، قائم مقام سپاه چه کسی بود؟ افسر گارد شاهنشاهی بود؛ بهترین افسران و درجه داران گارد و نیروی مخصوص را برای آموزش سپاه می گرفت، ارتش به وجود سپاه مفتخر بود چرا که میدید در جنگ یک نیروی جوان و مومن و انقلابی حضور داشت.

وی با تاکید براینکه، خط انحلال ارتش را منافقین دادند، گفت:  این تز نه اینکه تز امروز ارتش باشد از گذشته های دور بوده است؛ چگونه این کشور توانسته است از امپراطوری های قدیم مثل عثمانی و شوروی تا به امروز بماند؟ این ارتش، ارتش پهلوی و قاجار نیست بلکه ارتش الهی است. گاهی هم تلاش کرده اند که از آن استفاده ابزاری بکنند اما ارتش شاخصه ها و انسان های فرزانه ای دارد که آنها مانع شده اند. در یک کلام این ارتش سرافراز ترین ارتش جهان است. زمانی که انقلاب احتیاج به خون دهی داشت ارتش پا به میدان گذاشت. بعد که سپاه تشکیل شد گفتند که سپاه روی چشم ما جا دارد. این خط انحلال ارتش را منافقین دادند، اگر این خط به پیروزی می رسید انقلابی نمی ماند و در واقع این ارتش بود که انقلاب را نگه داشت.

2727

کد خبر 1316294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =