چرا پیام سیدمحمد خاتمی در کنگره حزب جدید اصلاح طلب قرائت نشد؟

فارس نوشت: عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت درباره عدم قرائت پیام رئیس دولت اصلاحات در کنگره این حزب، برخلاف روال کنگره دیگر احزاب اصلاح‌طلب توضیح داد.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت شامگاه امروز (جمعه) طی نشست خبری به تشریح روند نخستین کنگره حزب متبوعش پرداخت.

وی گفت: حزب جمهوریت از نیمه سال ۹۷ با تشکیل هیأت موسس آغاز شد و ظرف این مدت دوستان برای تصویب اساسنامه و مرامنامه جلسات فشرده و فعالی داشتند و بعد هم تشکیل هسته‌های استانی در سراسر کشور؛ در ۸ مرداد ۹۸ مجوز از سوی وزارت کشور صادر شد.

منتجب‌نیا خاطرنشان کرد: به دنبال این مجوز فعالیت را گسترده و شتاب بیشتری دادیم و قرار بر این شد ظرف ۶ ماه کنگره عادی و فوق العاده را با حضور حداقل ۳۰۰ نفر از اعضای حزب برگزار کنیم تا بتوانیم به انتخابات آتی در اسفندماه سال جاری برسیم.

وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه چرا رییس دولت اصلاحات برخلاف روال کنگره دیگر احزاب اصلاح‌طلب پیامی به کنگره حزب جمهوریت نداد یا پیام وی قرائت نشد؟ گفت: این مسئله، امر ضروری‌ای نیست اما رویه شده و ما از ایشان درخواست کرده بودیم که ایشان اگر پیامی بدهند خوشحال می‌شویم اما آقای خاتمی گفتند که از زمان برگزاری کنگره مطلع نشده‌اند و نامه ما به‌دست ایشان نرسیده است. باید بررسی کنیم که چرا نامه ما به آقای خاتمی نرسیده است؟ و علی‌رغم تماسی که با برخی از نزدیکان ایشان داشتیم چرا اطلاع پیدا نکرده‌اند؟

منتجب‌نیا ادامه داد: البته معتقدم که مسئله خاصی نبوده و شاید تصادفی بوده است. آقای خاتمی نیز آن روز در تهران حضور نداشت. کنگره ما در زمانی قرار گرفت که در ایام تعطیلات بود و خیلی ها به ما می‌گفتند چرا در آن زمان گذاشتید؟

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به قرارگرفتن آقای محسن رهامی در جایگاه هیئت رییسه کنگره حزب جمهوریت آیا ایشان نیز به عضویت حزب در آمده است، گفت: ما دنبال این بودیم که آقای رهامی برای شورای مرکزی حزب نامزد شوند، اما با توجه به اینکه ایشان در مجمع مدرسین دانشگاه‌ها نیز عضویت شورای مرکزی دارند، بنابراین منع قانونی در این باره وجود دارد و ایشان فقط عضو عادی حزب جمهوریت هستند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1316543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =