جمال میرصادقی: هشت رمان منتشر نشده دارم

ایبنا نوشت: جمال میرصادقی می‌گوید: کتاب‌های زیادی نوشته‌ام که قرار است منتشر شود اما افزایش قیمت کاغذ سبب شده ناشران نتوانند کتاب‌ها را چاپ کنند.

جمال میرصادقی از وضعیت چاپ کتاب‌ها اظهار نارضایتی کرد و گفت: کتاب‌های زیادی نوشته‌ام که قرار است منتشر شوند اما افزایش قیمت کاغذ سبب شده ناشران نتوانند کتاب‌ها را چاپ کنند.
 
وی افزود: قبلا ناشران مدام به دنبال گرفتن کتاب از نویسندگان بودند اما امروزه وضعیت به‌گونه‌ای شده که اغلب آن‌ها نمی‌توانند کتاب چاپ کنند.
 
این نویسنده و مترجم ادامه داد: به عنوان مثال کتاب «فرهنگ داستان» که از من منتشر شده، شامل تفسیر انواع داستان و ارائه نمونه‌های گوناگون داستان کوتاه است که نویسندگان می‌توانند در شکل دادن ساختار و محتوای داستان‌شان از آن استفاده کنند. این کتاب نخستین جلد از مجموعه‌ای سه‌جلدی است. دو جلد دیگر آن هم برای چاپ آماده است، اما کاغذ نیست که ناشر چاپ کند. 

میرصادقی همچنین گفت: علاوه براین ۸ رمان و تعدادی داستان کوتاه دارم که هیچ‌کدام منتشر نشده‌اند، مانند کتاب «داستان داستان‌نویسان» که حدود ۶۰۰ صفحه است ولی علی‌رغم اینکه مجوز هم گرفته به دلیل کمبود کاغذ هنوز از سوی انتشارات فرهنگ معاصر منتشر نشده است.
 
این مدرس داستان‌نویسی افزود: از بین این آثار اخیرا مجموعه داستان «شب زمستان» قرار است از سوی انتشارات شالان منتشر شود. این ناشر پیش از این هم مجموعه داستان «پرنده از سر درخت پرید» را از من منتشر کرده و این کار دوم است. این مجموعه شامل داستان‌های واقعی شامل رئالیستی و ناتورالیستی و غیرواقعی خیالی شامل ضابطه‌دار و غیر ضابطه‌دار هستند.
 
۲۴۱۲۴۱
 
کد خبر 1316643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =