ممنوعیت بعضی از داوران زن فوتبال ایران از قضاوت

فارس نوشت: درحالی که دو سال است تصویب شده تا حقوق داوران فوتبال 50 درصد افزایش پیدا کند این اتفاق نیفتاده است.

مدت هاست که بحث حقوق داوران در فوتبال نقل محافل است اما اتفاق خاصی برای افزایش حقوق کلیه داوران فوتبال( اعم از آقایان و بانوان در رشته های مختلف) رخ نمی دهد.

آخرین مصوبه برای افزایش حقوق داوران مربوط به تاریخ 22 آبان 96 است که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با افزایش 50 درصدی حقوق داوران موافقت کرده و سازمان لیگ را مکلف کرده تا حقوق این قشر افزایش پیدا کند اما از تاریخ ذکر شده تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

از سویی سازمان لیگ با مشکلات مالی روبرو بوده و یک دلیل عمده و مهم در اجرایی نشدن این مصوبه همین بحث مالی است اما از طرف دیگر داوران هجمه های زیادی را تحمل می کنند و برخی داورانی که غیر از لیگ برتر فوتبال آقایان قضاوت می کنند که شامل داوران لیگ های فوتسال در رده های مختلف، فوتبال ساحلی  و در بخش بانوان هم در فوتسال و فوتبال  می شوند، با تعویق حقوق خود با همان مبلغ سابق روبرو هستند. به طوری که برخی از داوران خانم در فوتبال به این تعویق حقوق معترض شدند اما در اقدامی عجیب ممبینی رئیس کمیته داوران برخورد قهری کرده و آنها را از قضاوت در لیگ منع کرده است.

اتفاقی که لیلا صوفی زاده نایب رئیس بانوان هم به آن اشاره و این رفتار را نامناسب خواند. در هر صورت ظاهرا قرار است در نشست آینده هیات رئیسه فوتبال در مورد بحث داوران و افزایش حقوق صحبت هایی مطرح شود بلکه طلسم دوساله افزایش حقوق داوران هم شکسته شود و راهکاری برای این موضوع پیدا شود.

43 43

کد خبر 1317124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =