۱۴ نفر
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
سهام این شرکت‌ها در بورس سکه شد

تسنیم نوشت: سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذای اعتبار ایران، سیمان شرق و سرمایه‌گذاری خوارزم در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، بهمن لیزینگ و قاسم ایران در فرابورس بیشترین سود را تجربه کردند.

شاخص بورس در حالی در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲۳۰ واحدی به کار خود پایان داد و تعداد ۳میلیارد و ۵۱۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۴۰۴میلیارد تومان در ۳۸۶هزار نوبت در بورس اوراق بهادار مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذای اعتبار ایران، سیمان شرق، سرمایه‌گذاری خوارزمی، صنایع شیمیایی سینا و کاشی و سرامیک حافظ امروز بیشتر رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار تجربه کردند و در مقابل سهامداران شرکت‌های کالسیمین، صنایع جوشکاب یزد، بانک سینا، ایران مرینوس و سیمان خاش نیز بیشترین کاهش را در سبد سهام خود داشتند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۰۵۰میلیون ورقه به‌ارزش ۷۱۲میلیارد تومان در ۲۱۳هزار نوبت، آیفکس ۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۳۹۱۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، بهمن لیزینگ، قاسم ایران، داروسازی سبحان انکولوژی و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود بیشترین رشد قیمت را داشتند و شرکت‌های شیرپاستوریزه پگاه گلستان، کشتیرانی دریای خزر، عطرین نخ قم، معدنی کیمیایی زنجان گستران و گروه کارخانجات صنعتی تبرک هم بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۳میلیارد و ۵۱۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۴۰۴میلیارد تومان در ۳۸۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۳۰واحدی در ارتفاع ۳۰۸هزار و ۹۶۰واحد قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۰۵۰میلیون ورقه به‌ارزش ۷۱۲میلیارد تومان در ۲۱۳هزار نوبت، آیفکس ۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۳۹۱۴واحد قرار گرفت.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1317155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =