۰ نفر
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
میزبانی مسکو از هنر اصیل ایرانی

ایرنا نوشت: بنیاد مطالعات اسلامی پس از انتشار آثاری نظیر درآمدی بر خوشنویسی ایرانی، نوشته حمیدرضا قلیچ‌خانی و موسیقی در اسلام و وحدت حسن، با هدف آشنایی قشر فرهیخته و دانشمند روسیه و علاقه‌مندان به هنر اسلامی اقدام به برگزاری هفته خوشنویسی و خطاطی ایران در مسکو می‌کند.

هفته خوشنویسی و خطاطی ایرانی در مسکو از یازدهم تا چهاردهم نوامبر ۲۰۱۸ ( ۲۰ تا ۲۳ آبان) در مراکز مختلف فرهنگی و علمی مسکو برپا خواهد شد.

۲۰ آبان با حضور حمیدرضا قلیچ‌خانی نویسنده کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی، سخنرانی با موضوع تاریخچه خطاطی و خوشنویسی معاصر ایران به همراه کارگاه آموزشی و نمایش فیلم مستند نقطه برگزار خواهد شد.

از ساعت ۱۷ روز ۲۱ آبان نیز کنفرانسی با موضوع کتیبه‌های فارسی در هندوستان به همراه کارگاه آموزشی در محل مجتمع فرهنگی بیبلوگلوبوس، برگزار می‌شود.

۲۲ آبان نیز از ساعت ۱۵ با حضور اساتید و دانشجویان شرق‌شناس، از کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی در انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه رونمایی خواهد شد.

از ساعت ۱۸ روز ۲۲ آبان نیز مدرسه عالی اقتصاد مسکو با همکاری انستیتو مطالعات شرقی این انستیتو، نشستی با موضوع خط و کاتبان نسخه‌های خطی شاهنامه به همراه کارگاه آموزشی خواهد داشت.

ورود عموم در این برنامه‌ها رایگان است.

۵۷۲۴۳
کد خبر 1317222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =