۴ نفر
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
دزدی شیک آمریکایی ها با استقرار نظامی!

ایسنا نوشت: نیروهای آمریکایی وارد شهر الدرباسیه سوریه واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه شده و در نزدیکی میادین نفتی آنجا مستقر شدند.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای آمریکایی وارد شهر الدرباسیه سوریه واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه شده و در نزدیکی میدان‌های نفتی موجود در این منطقه که نیروهای سوریه دموکراتیک نیز در آنجا حضور دارند، مستقر شدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که تعداد مشخصی از این نیروها جهت تامین امنیت میادین نفتی موجود در شمال و شرق سوریه در برابر حملات داعش در این کشور باقی خواهند ماند.

به گفته کارشناسان، حفاظت از میدان‌های نفتی شمال و شرق سوریه در برابر داعشی‌ها هدف اعلام شده دولت آمریکاست اما مشخص است که مساله فراتر از اینهاست و آمریکا قصد دارد از این میدان‌های نفتی استفاده کرده و بر طرف‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند نیز کنترل داشته باشد.

ترامپ نیز بارها آشکارا این هدف خود را اعلام کرد و با وجود هشدارهای کارشناسان حقوقی درباره اینکه چنین اقدامی می‌تواند در سطح جنایت جنگی قرار بگیرد، پیشنهاد کرد که یکی از شرکت‌های نفتی آمریکا مدیریت میدان‌های نفتی شمال سوریه را بر عهده بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا آخرین بار نیز در یکی از مصاحبه‌هایش با خبرنگاران درباره سوریه، از علاقه خود به نفت گفت.

استراتژی جدید آمریکا باعث ناخرسندی روسیه، قدرتمندترین بازیگر در سوریه و هم‌پیمان مهم دولت سوریه شده و وزارت دفاع روسیه نیروهای آمریکایی را متهم به دزدی با کنترل بر میادین نفتی سوریه کرده و گفته: مالکیت این میدان‌های نفتی منحصرا برای دولت سوریه است.

با این تحولات آینده میادین نفتی موجود در شمال شرق سوریه در گرو تحولات راه‌حل سیاسی در دوره آتی است.

310311

کد خبر 1317377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =