پرداخت وام‌ خوداشتغالی به ۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار لرستان / تاسیس ۵ کلینیک مددکاری در سطح استان

معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، وام‌های خوداشتغالی به ۱۵۰۰ نفر پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سلمان کریمیان با اشاره به اقدامات مهم و شاخص صورت گرفته از ابتدای شکل گیری دولت دوازدهم تاکنون در حوزه امور اجتماعی بهزیستی لرستان، اظهار کرد: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار طرح مالی خرد را در قالب ۵۰ گروه ۲۰ نفره در شهرستان‌های کوهدشت دلفان و چگنی اجرایی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: در این مدت پنج کلینیک مددکاری در شهرستان‌های استان برای ارائه خدمات مددکاری و افراد جامعه هدف تأسیس شده است.

تشکیل ۲۰ گروه همیار زنان سرپرست خانوار

معاون بهزیستی لرستان عنوان کرد: ۲۰ گروه همیار زنان سرپرست خانوار با محوریت توانمندسازی اقتصادی اجتماعی نیز تشکیل شده است.

کریمیان گفت: با تشکیل و استفاده از قابلیت‌های گروهی وام‌های خوداشتغالی به ۱۵۰۰ نفر در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین حق بیمه بازنشستگی ۱۶۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار شهری در قالب تفاهم‌نامه با صندوق تأمین اجتماعی پرداخت شده است.

حق بیمه بازنشستگی به ۲۳۰۰ نفر از زنان روستایی

معاون بهزیستی لرستان یادآور شد: همچنین حق بیمه بازنشستگی به ۲۳۰۰ نفر از زنان روستایی در قالب تفاهم‌نامه با صندوق بیمه عشایری پرداخت شده است.

46

کد خبر 1317944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =