سهام شرکت‌های غذایی و دارویی در بورس بالا رفت

تسنیم نوشت: سهامداران شرکت‌های سیمان فارس، قند ثابت خراسان و باما در بورس و معامله‌گران شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، داروسازی آوه سینا و قند شیروان قوچان و بجنورد در فرابورس بیشترین سود را تجربه کردند.

شاخص بورس در حالی در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش ۶۵۶ واحدی به کار خود پایان داد که تعداد ۲میلیارد و ۹۲۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۲۳۵میلیارد تومان در ۳۵۲هزار نوبت در بورس اوراق بهادار مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سیمان فارس، قند ثابت خراسان و باما امروز بیشتر رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار تجربه کردند و در مقابل سهامداران شرکت‌های بانک پارسیان، لبنیات کالبر و سیمان ایلام نیز بیشترین کاهش را در سبد سهام خود داشتند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۱۲میلیون ورقه به‌ارزش ۶۹۹میلیارد تومان در ۲۰۵هزار نوبت، آیفکس ۰.۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۳۸۸۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، داروسازی آوه سینا و قند شیروان قوچان و بجنورد بیشترین رشد قیمت را داشتند و شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال و بیمه میهن شاهد هم بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

۲۲۶۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1317959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =