رمانی درباره دزدان دریایی کارائیب به بازار آمد

آنا نوشت: رمان «سوار بر امواج ناشناخته» نوشته تیم پاورز با ترجمه الهام میرمحمدی از سوی انتشارات علمی منتشر شد.

رمان «سوار بر امواج ناشناخته» در سال ۱۹۸۷ نوشته شد. در فرآیند نوشتن این کتاب او تحقیقات و مطالعات بسیاری در زمینه تاریخچه سحر و جادو و همینطور زندگی دزدان دریایی انجام داد. تیم پاورز در مصاحبه‌های خود گفته است پیش از نوشتن این رمان چیزی حدود پانزده کتاب در مورد دزدان دریایی که در سال ۱۸۱۷ در کارائیب به سر می‌بردند خوانده است. برخی از کاراکترهای این رمان شخصیت‌های واقعی هستند که در آن سال‌ها در کارائیب زندگی می‌کردند. شخصیت‌ها و داستان فیلم سینمایی «دزدان دریایی کارائیب» از این رمان الهام گرفته شده است. 

در قسمتی از این رمان آمده است: «شندی نگاهش را به اطراف دوخت. چشمان پرآبش از دود مشعل می‌سوخت و تنها آنقدر توانست آنها را باز کند که به دنبال هیولایی که به آن‌ها نزدیک می‌شود بگردد. در ابتدا خیالش راحت شد که صدای زمزمه از سوراخ‌های آویزان و قارچ مانند داخل آب که شاخه شاخه بودند و در قسمت‌های اسفنجی کنار رودخانه ضخیم‌تر می‌شدند صادر می‌شود. تلاش کرد تا برای این پدیده توضیحی بیابد... اما وقتی قایق‌ها در مرداب به جلو هل داده شدند در قسمتی که توپ‌های قارچی بیشتر و بزرگتر بودند متوجه برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌هایی شبیه چشم و بینی شد که بر روی لبه‌های آویزان این سوراخ‌های قارچی بودند...»

رمان «سوار بر امواج ناشناخته» نوشته تیم پاورز با ترجمه الهام میرمحمدی از سوی انتشارات علمی با قیمت ۶۵ هزار تومان و در ۳۵۲ صفحه منتشر شده است.

۲۴۱۲۴۳

کد خبر 1318470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =