استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد خطر آفرین است

مدیرکل استاندارد استان چهارمحال وبختیاری گفت: باتوجه به فرا رسیدن فصل سرما و جلوگیری از بروز احتمالی حوادث ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی استفاده از وسایل نفت سوز و گازسوز استاندارد ، شهروندان هنگام خرید وسایل گرمایشی از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، عبدالله نظری با اشاره به اجباری بودن استاندارد بخاری های نفت سوز و گاز سوز ، تصریح کرد: مجهز بودن بخاری های دودکش دار گازی به وسایل ایمنی مانند سنسورِ حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی ضرورت دارد و باید از نصب اینگونه وسایل ایمنی بر روی بخاری اطمینان حاصل شود.


وی تاکید کرد: سنسورحساس به کاهش اکسیژن(ODS)، زمانی که اکسیژن اتاق به کمتر از ۱۸ درصد برسد بخاری را خاموش می کند و سنسور حرارتی نیز وسیله ای است که اگر به هر دلیلی مسیر دودکش مسدود شود و محصولات احتراق به درون اتاق برگردد، بخاری را به صورت اتوماتیک خاموش می کند.
نظری از شهروندان خواست در راستای حفظ سلامتی و ایمنی مصرف کنندگان در صورت مشاهده هرگونه بخاری غیر استاندارد با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷  به اداره کل استاندارداستان اطلاع رسانی کنند

46

کد خبر 1318475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =