خریدوفروش قبر در ارومیه بازار سیاه ندارد / بیماری‌های قلبی و سرطان مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در ارومیه

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه با اشاره به نبود بازار سیاه خرید و فروش قبر در این شهر گفت: بیماری قبلی و سرطان، مهم ترین دلایل مرگ و میر در ارومیه است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام امیرعباس عابدینی در جمع خبرنگاران با اشاره به مشغول کار بودن ۹۱‌نفر به‌عنوان پرسنل سازمان آرامستان‌های ارومیه گفت: بیشتر پرسنل این سازمان بصورت گمنام فعالیت می‌کنند و برای این کار از خودگذشتگی می‌کنند و باید زحمات آنان را اجر نهیم.

وی افزود: برای پرداخت حقوق پرسنل این سازمان به‌همراه هزینه‌های دیگر همچون بیمه، دارایی و ... بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان است که سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه در حال‌حاضر ماهانه بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیون تومان درآمد دارد که با توجه به تکمیل ۲ قطعه ۵۵ و ۵۶ که بیشترین درآمد سازمان را تشکیل می‌دهد تا یک یا ۲ سال آینده، این درآمد به یک‌سوم کاهش خواهدیافت.

وی ادامه‌داد: قیمت هر قبر که براساس کد ملی به فروش می‌رسد و هر فرد امکان خریداری تنها یک قبر را دارد ۷۰۰هزار تا ۶ میلیون تومان است ضمن اینکه برای خانواده‌های بی بضاعت و افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهادهای حمایتی به صورت رایگان داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه اظهارکرد: بر اساس سامانه موجود، هر قبر مختص یک کد ملی است و تنها امکان واگذاری به افراد درجه یک وجود دارد و با ساماندهی انجام شده، هیچگونه خرید میلیونی قبر و بازار سیاه در این زمینه نداریم.

عابدینی در خصوص آمار فوتی‌های دفنی در ارومیه گفت: در ۷ ماهه امسال، ۲۰۱۳ نفر در آرامستان دفن شده که از این تعداد، یک هزار و ۱۱۰ نفر مرد، ۷۸۶ نفر زن و ۱۱۷ نفر کودک بوده‌اند ضمن اینکه بیماری‌های قلبی، سرطان و  بیماری‌های داخلی ۳ عامل اصلی فوتی است.

وی ادامه‌داد: در طی این مدت، آمار فوتی به علت  خودکشی ۴۲ مرد و ۱۱ زن، فوتی براثر تصادفات ۷۳ نفر مرد و ۲۵ نفر زن، فوتی ثبت شده بر اثر اعتیاد ۹ نفر آقا یک نفر زن، فوتی ثبت‌شده براثر سقط جنین ۱۰۱ نفر بوده است ضمن اینکه بیشترین فوت شده، رده سنی ۵۵ سال به بالا بوده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه اضافه کرد: برای دفن فوت‌شدگان مشکلی نداریم و با ۱۰ هکتار از اراضی منابع ملی که به باغ رضوان اضافه شده، مشکلات تا چند سال آینده رفع شده با این وجود برای بلندمدت باید برنامه‌ریزی شود.

46

کد خبر 1318477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =