حکمرانی اسلامی؛ موضوعی اساسی در گام دوم انقلاب

فارس نوشت:رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: حکمرانی برای ما در آستانه گام دوم انقلاب یکی از موضوعات اساسی و زیربنایی است.

سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی صبح امروز (دوشنبه) در اولین همایش ملی حکمرانی اسلامی، اظهار داشت: بی تردید حکمرانی یکی از موضوعات اساسی و زیربنایی است خصوصا برای ما که بعد از چهل سال افتخار پس از انقلاب، در آستانه گام دوم انقلاب قرار داریم.

وی افزود: موضوع حکمرانی برای ساختن آینده ما بسیار مهم است و به همین دلیل مدرسه حکمرانی شهید بهشتی در دانشگاه عالی دفاع ملی تاسیس شد که موضوع فعالیت آن تربیت کادرها و کسانی است که باید در سطوح مختلف این حکمرانی را اجرا کنند.

سردار وحیدی ادامه داد: حکمرانی همیشه دغدغه‌ای مهم بوده و امروز ما رقیب دیگری در این عرصه داریم و آن حکمرانی بنا شده در غرب مدرن است که اصولا با حکمرانی اسلامی دو مبنای مختلف دارد.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به تفاوت های حکمرانی غربی و اسلامی، تصریح کرد: حکمرانی در غرب به گونه‌ای است که در آن حق، هدایت، سعادت، کمال و خیر معنایی ندارد و جامعه در آن در چارچوب یک مخاصمه‌ای دیده شده و حکمرانی سیستمی برای ترک مخاصمه است.

وی با بیان اینکه حکمرانی اسلامی با داشتن معیارهای اساسی و کلیدی، امروز نیازمند تبیین است، خاطرنشان کرد: اگر حکمرانی در غرب برای حل منازعات است، حکمرانی اسلامی برای سعادت، همبستگی و محبت در جامعه است.

سردار وحیدی تاکید کرد: حکمرانی غربی فجایع زیادی را به بار آورد مانند اومانیسم که طبیعت را نابود می‌کرد و امروز می‌بینیم که آنها پشیمان شده‌اند و به حفظ محیط زیست برگشته‌اند.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی در پایان عنوان کرد: حکمرانی اسلامی به همه سرمایه ها توجه دارد و با برگزاری این همایش به دنبال این هستیم بتوانیم قدمی برای تبیین پایه های حکمرانی اسلامی بر مبنای اصل ولایت برداریم.

2727

کد خبر 1319792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =