برداشتن تومور(رتروپریتوئن)به وزن ۸کیلوگرم از شکم بیمار ۷۶ ساله در شهرکرد

متخصص جراحی عمومی در چهارمحال و بختیاری، از برداشتن تومور(رتروپرتیوئن) به وزن ۸کیلوگرم از شکم بیمار ۷۶ساله در مرکز آموزش درمانی آیت اله کاشانی شهرکرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری  به نقل ازوب دا ،دکتر علیرضا جعفری با اعلام این خبر افزود: بیمار از اهالی شهر فرخشهر، بود که به علت درد شکم وعلائم انسداددستگاه گوارش به مرکز درمانی مراجعه و پس از انجام سی تی اسکن تومور تشخیص و اقدامات اولیه برای انجام جراحی صورت گرفت.
وی تصریح کرد: متاسفانه با توجه به فلج یک سمت بدن بیمار در پی سکته مغزی اطرافیان وی علت دردهای شکمی و ورم شکم را به مشکلات گوارشی ارتباط داده و طی این مدت توده بزرگ شده و ابعاد آن به حدود ۴۰۰ در ۴۰۰ میلی متر رسیده بود.
به گفته پزشک معالج بیمار، این عمل جراحی با توجه به وسعت آن و درگیری مزوکولون نزولی و تسری آن به لگن با همکاری دو تن از پزشکان متخصص بیمارستان استاد دکتر موذنی و استاد دکتررجایی در نوزدهمین روز از آبان ماه ۹۸ در اتاق عمل بیمارستان آیت اله کاشانی شهرکرد انجام و پس از ۳ ساعت توده ۸ کیلویی با موفقیت خارج شد.
دکتر جعفری گفت: هم اکنون بیمار باتوجه به سن بالا؛ بیماری قلبی و ترومبوز عروق اندام تحتانی قبلی در بخش ICU تحت مراقبت می باشد و حال عمومی وی خوب است و احتمالاً پس از یک هفته از بیمارستان ترخیص خواهد شد.

46

کد خبر 1319981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =