اهدای حواله ۴۰۰ میلیون ریالی کتاب به کردستان/ آغاز طرح پاییزه کتاب

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اهدای حواله ۴۰۰ میلیون ریالی کتاب به مراکز فرهنگی هنری استان خبر داد و گفت: اهدای این کتاب ها برای دومین سال از سوی دفتر چاپ و نشر در هفته کتاب انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، عبید رستمی در آستانه هفته کتاب اظهار داشت: اهدای کتاب به مراکز فرهنگی و کتابخانه های استان های کشور برای دومین سال متوالی از سوی دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به سهم استان کردستان عنوان کرد: ۴۰۰ میلیون ریال حواله خرید کتاب به استان تعلق گرفته است که با هماهنگی های انجام شده و توجه به گستره تنوعی کتاب‌ها، ترکیبی از کتاب‌های کودک، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری در هفته کتاب به استان اختصاص خواهد یافت.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه تجهیز کتابخانه ها به کتاب از اولویت های حوزه کتاب استان است، ادامه داد: به محض دریافت کتاب ها، کار توزیع آن در بین کتابخانه مراکز و موسسات فرهنگی و هنری و کتابخانه های عمومی آغاز خواهد شد.

رستمی با بیان اینکه استان کردستان در هفته کتاب میزبان برگزاری برنامه‌های متنوعی است، اضافه کرد: برپایی فروشگاه و نمایشگاه کتاب با حضور ناشران استانی، رونمایی از تازه‌های نشر، برگزاری برنامه کتاب‌گردی و بازدید از جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی با حضور مقامات استانی، نواخته شدن زنگ بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در مدارس استان از جمله برنامه‌های استان در تمامی شهرستان‌ها در هفته کتاب است.

وی همایش تجلیل از فعالان حوزه‌ کتاب، برنامه‌های آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، برنامه قصه‌گویی و جشنواره کتاب با حضور ناشران و فعالان حوزه کتاب استان، اهدای کتاب به مدارس و کتاب‌خانه‌های شهری و روستایی، اختصاص بخشی از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع فرهنگ مطالعه کتاب توسط امامان جمعه و تجلیل از ۲۰ نویسنده و فعال فرهنگی استان در قالب نخستین جشنواره سراسری قلم روستا از دیگر برنامه‌های استان در هفته کتاب برشمرد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین از آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌های استانی در پاییزه کتاب ۹۸ خبر داد و افزود: با نگاه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان‌ها و در راستای تحقق شعار «ایران تهران نیست»، طرح پاییزه کتاب علاوه بر تهران در کتابفروشی‌های استان‌ها نیز برگزار می‌شود.

رستمی یادآوری کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، کتابفروشی‌های استانی می‌‎توانند از ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه(۲۱ آبان ماه) با مراجعه به سایت Tarh.ketab.ir نسبت به ثبت‌نام در طرح پاییزه کتاب ۹۸ اقدام کنند.

46

کد خبر 1320324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =