نسخه شفابخش که می‌تواند ویلموتس را امروز کامروا کند

تیم ملی فوتبال ایران امروز عصر در حالی به مصاف تیم ملی عراق خواهد رفت که نتیجه نگرفتن در این مسابقه می‌تواند تبعات زیادی برای تیم ملی داشته باشد.

عرفان حاج‌بابایی: بی محابا بازی کردن با هجومی بازی کردن متفاوت است. این که تیم ملی ما با 3 یا 4 مهاجم پا به زمین مسابقه بگذارد،هیچ تضمینی برای ارائه فوتبالی تهاجمی و پیروزی بر حریف نیست بلکه اگر با نظم و سازماندهی همراه نباشد،نتیجه ای جز بر هم خوردن توازن و تعادل تیم ندارد.

این نکته هم که یک تیم در هر مسابقه با استراتژی خاصی پا به میدان مسابقه بگذارد و با ارزیابی شرایط حریفش و سایر اوضاع و احوال،سیستم و نفرات خود را انتخاب کند،حسن بزرگی محسوب می شود که سرمربی تیم باید آن را انجام دهد.

ما باید به این نکته مهم توجه کنیم که شرایط هر مسابقه با مسابقه دیگر متفاوت است. چیزی که به نظر می آمد ما ماه پیش آن را فراموش کردیم و نتیجه اش این شد که در بازی با بحرین هم با همان استراتژی و تفکر بازی با کامبوج به زمین رفتیم و با این تصور که هجومی بازی کردن و حمله کردن تنها راه برنده شدن در یک مسابقه فوتبال است،در نهایت متحمل باختی تلخ مقابل بحرین شدیم و حباب 14 گل به کامبوج برای تیم ملی ترکید.

حالا در آستانه بازی عصر امروز مقابل عراق هم باید یک بار دیگر به این نکته توجه کنیم که ما امروز قرار است خارج از خانه و مقابل حریفی سخت و قدرتمند به میدان برویم. تیمی که هم اکنون صدرنشین گروه است و برای تضمین جایگاه خود برای برد به زمین خواهد آمد. ما در نقطه مقابل اما در وضعیتی هستیم که اگر از بازی امروز امتیاز نگیریم،گره صعود به دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 کورتر از همیشه خواهد شد و مشخص نخواهد بود که چه سرنوشتی در نهایت برایمان رقم می خورد.

پس امروز بچه های تیم ملی به دور از هرگونه هیجان زدگی و کم تجربگی،باید با آرامش و ذهنی باز پا به زمین مسابقه بگذارند. این نکاتی است که مارک ویلموتس و دستیارانش هم حتما به بازیکنان توصیه خواهند کرد. مواردی مثل درگیر نشدن با داور مسابقه و یا اجتناب از بی احتیاطی درون محوطه جریمه که در بازی با بحرین بلای جان ایران شد.

در چنین مصاف بزرگی مقابل عراق که زخم خورده از دست رفتن میزبانی اش در بصره است، مهره هایی با تجربه و میدان دیده به ویژه در مرکز زمین می توانند کلید موفقیت ما در این مسابقه باشند. چهره هایی نظیر مسعود شجاعی،امید ابراهیمی و وحید امیری می توانند با تنظیم گری خود در مسابقه و ریتم دادن به بازی تیم ملی،اولا که جلوی زهر بازیکنان خطرناک عراق در خط میانی مثل طارق همام،بشار رسن و علا عبدالزهرا را بگیرند و در ادامه با رساندن توپ به مهاجمان گلزن خط حمله،زمینه بردی شیرین را در خاک اردن مقابل رقیب سنتی فراهم سازند. اتفاقی که همه امیدواریم عصر پنجشنبه رخ بدهد!

254 251

کد خبر 1320906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =