کاربران خبرآنلاین: اقدام ایران، بهترین عملکرد بود

مخاطبان خبرآنلاین، اجرای گام چهارم را بهترین عملکرد مقابل بدعهدی و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران عنوان کردند.

به گزاش خبرگزاری خبرآنلاین، گام چهارم تعهدات برجام ایران، به دستور حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز سه شنبه 14 ابان ماه اجرایی شد و در روز چهارشنبه 15 ابان از سوی سازمان انرژی اتمی رسما اجرایی شد.

کاربران خبرآنلاین درباره گام چهارم در یک نظرخواهی  نوشتند که اقدام ایران مقابل بدعهدی آنها بسیار مثبت بوده است که بخشی از این نظرات را در ادامه می خوانیم:

مخاطب بی نامی نوشت: 100 درصد موثره ایران باید بره سمت سلاح هسته ای / این مقدار کمه

کاربری در پاسخ به کامنت بالا با اشاره به قدرت بازدارندگی ایران نوشت: داشتن سلاح هسته ای ، و اعلام علنی آن باعث عقب نشینی آمریکا و رفع تحریم ها خواهد شد. البته فقط داشتن آن. نه استفاده از آن

پویا با اشاره به بدعهدی اروپا نوشت: اروپایی‌ها ابتدا وعده دادند که حداکثر ۲ ماه پس از خروج آمریکا از برجام یعنی تیرماه سال ۹۷ تعهدات خود مبنی بر تضمین فروش نفت و همچنین برقراری تبادلات مالی و بانکی تهران را اجرایی کنند اما با گذشت مدت زیادی عملا عدم اراده و ناتوانی آنان بر همگان اثبات شد.

کاربر بی نام دیگری با گلایه از موضع گیری فرانسه عنوان کرد: نکته ای که وجود داره اینه که ایران داره طبق بندهای برجام عمل میکنه و از حق قانونی خودش استفاده میکنه. اونوقت فرانسه میاد حرف از نقض برجام میزنه واقعا شرم آوره!

کاربر دیگری نوشت: ایران باید در گامهاش جدیتر عمل میکرد حالا که اروپا داره تهمت نقض برجام میزنه بهتر بود کاری فراتر از این اقدامات صورت میگرفت.

مخاطب دیگری نوشت: با توجه به بی رحمی شدت تحریم های آمریکا و غرب گام های دولت بسیار کوچک و لاک پشتی هستند.باید تا قبل از انتخاب مجدد ترامپ کارت امتیازگیری را شارژ شارژ کرد حتی بیشتر از قبل از امضای برجام

آرش نوشت: تا به حال ایران درست عمل کرده. کاهش گام به گام تعهدات در کنار اعلام آمادگی برای مذاکره در صورت بازگشت آمریکا به برجام همراه با قدرت نمایی در کشتی انگلیسی و زدن پهپاد در مجموع پاسخهای مناسبی به تحریمها بوده

شمس تبریزی در پاسخ به آرش نوشت: موافق نیستم که پاسخ تحریمها را دادیم. اما به نظرم نباید کاری کنیم که ترامپ دوباره انتخاب نشه. ترامپ الان یه جورایی پاش روی پوست خربزه است. اگر از برجام به طور کامل خارج بشیم، آتو دادیم دست دموکراتها تا به ترامپ حمله کنن و افکار عمومی آمریکا را علیه او تحریک کنن. بعد از اینکه ترامپ دوباره انتخاب شد، و احتمالا بعد انتخابات 1400 زمان خروج کامل از برجامه. ترامپ به این شکلی که داره پیش میره، تا 4 سال دیگه چیزی از اجماع جهانی باقی نمیذاره. غرب زمانی که تیکه پاره باشه، فرصت بهتری برای کارهای ما فراهم میشه. به علاوه، فعلا باید جای پامون در عراق و سوریه محکم بشه. البته اینها را نمیگم که بگم روحانی با تدبیر گامهای خروج از برجام را تنظیم کرده. نه ایشان کلا جنم خروج از چیزی را نداره. همیشه دنبال ورودکردنه. ساختمان سیاست ایشان فقط در ورودی داره. در خروجی و پله های اضطراری نداره

محمدی نوشت: ایران انرژی صلح امیز هسته ای را حق مسلم خود می داند، چون در آینده با گسترش جمعیت نیاز به برق رسانی به شهر ها و روستاها است،نیاز به برق برای صنایع تولیدی است که ایران آینده ی روشن داشته باشد،نیاز به استفاده در مصارف کشاورزی است، نیاز به رادیو داروها برای بیماران سرطانی است که نخواهند خرج خارج از کشور را متقبل شوند،یا جانشان را از دست دهند.کجا بفکر ایران هستید؟تحریم اقتصادی و...می کنید که استقلال کشورها را بگیرید، کجا جوابگوی ایران هستید،برای جان مردم ایران ارزش قایلید تحریم اقتصادی نکنید،بحقوق بشر پایبنید جلوی استقلال ملتها و کشورهای آسیایی را نگیرید،چرا جز استثمار چیزی در ذهن و روانتان نیست،این اعمال دوگانه با ملتها خلاف قوانین الهی و انسانی است.ایران بمب اتم را که تنها سردمداران امریکایی از آن در کشتار بشریت استفاده کردند درست نمی داند و رژیم جعلی صهیونیسم که زرادتخانه های هسته ای اش را پنهان می کند تهدیدی برای بشریت می داند،اگر به حقوق بشر پایبندید چرا ترازوی عدل الهی را با سیاستهای دوگانه برهم می زنید و خدا را نمی بینید،در حالیکه خدای یکتا ناظر بر اعمال شماست و سخت عذاب می دهد.

مشروح کامنت را اینجا بخوانید.

310 310

کد خبر 1321132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =