۰ نفر
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
«آمیز عبدالطمع» چه آرزویی داشت؟

ایسنا نوشت: رضا عبدی، هنرمند پیشکسوت رادیو و برنامه‌ به یادماندنی «جمعه ایرانی» که با نقش «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقمندان رادیو شناخته شده بود، همواره آرزو داشت «جمعه ایرانی» یا همان «صبح جمعه با شما»ی سابق از رادیو شنیده شود و خنده بر لبان مردم بیاورد.

 در مقطعی که برنامه‌ی ساخت «جمعه ایرانی» متوقف شده بود، این هنرمند پیشکسوت آرزوهایی برای برنامه‌ «جمعه ایرانی» داشت؛ اینکه به رادیو برگردد و می‌گفت: مردم این برنامه را دوست داشتند. دعا کنیم شاید روزی به رادیو برگردد.

عبدی ستاره‌ای بود در برنامه «جمعه ایرانی» و «صبح جمعه با شما» از قدیم حضور داشت.

این هنرمند پیشکسوت در گفت‌وگویی که چند سال قبلداشت، درباره‌ی وضعیتش گفته بود: دیگر پیر شده‌ام و این روزها دوران سالمندی را می‌گذرانم و در خانه هستم. فعالیتی در رادیو ندارم اما با آقای توکل - سردبیر «جمعه ایرانی» - در برنامه‌ «شاد شو» همکاری دارم، چون کسالت دارم تا آنجا که بتوانم با ایشان همکاری می‌کنم.

بازیگر شخصیت به یاد ماندنی آمیز عبدالمطمع در برنامه «جمعه ایرانی» همچنین برای این برنامه ابراز دلتنگی کرده بود و می‌گفت: مخاطبان «جمعه ایرانی» را دوست داشتند، چرا که سال‌ها از رادیو پخش می‌شد، شاید در رادیو تغییراتی ایجاد کنند که این برنامه دوباره فعالیت خود را ادامه دهد.

این هنرمند پیشکسوت، از جمله‌ اهالی رادیو است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در عرصه تئاتر، تلویزیون و رادیو داشت.

 شنوندگان رادیو، به‌ویژه طرفداران برنامه طنز صبح‌های جمعه‌ی رادیو، صدای او را در قالب کاراکتر «آمیز عبدالطمع» سابق در «صبح جمعه با شما» و «عبدل بیزینس» در «جمعه ایرانی» می‌شناسند.

عوامل برنامه «جمعه ایرانی» پیش از این در دوران فعالیت‌شان در رادیو ایران، مستندی درباره رضا عبدی تولید کردند. در این مستند رضا عبدی به‌عنوان پدر «جمعه ایرانی» معرفی شد.

پیکر مرحوم رضا عبدی یکشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۰ صبح از مقابل ساختمان «شهدای رادیو» به سمت «مسجد بلال سازمان صداوسیما» و پس از آن بهشت زهرا تشییع می‌شود.
 

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1321405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =