دفاع شهرداری از سیاست‌های ترافیکی؛ مانع رسیدن هوای تهران به شرایط هشدار شدیم

ایسنا نوشت:بر اساس اطلاعیه معاونت حمل و نقل شهرداری تهران تا امروز (۲۴ آبان‌ ماه) ۱۰ روز پیاپی سکون و ایستایی هوا را تجربه کرد اما در هیچ روزی آلودگی هوا به وضعیت هشدار و شرایط «ناسالم برای همه» نرسید.

معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در اطلاعیه اعلام کرده است: «تهران تا امروز  (۲۴ آبان‌ ماه) در حالی ۱۰ روز پیاپی سکون و ایستایی هوا را تجربه کرد که در اثر برنامه‌های کنترل آلایندگی خودروها در دو سال اخیر، در هیچ روزی آلودگی هوا به وضعیت هشدار و شرایط «ناسالم برای همه» نرسید. این در حالیست که اکثر شهرستان‌های استان تهران که حجم تردد خودروها در آن‌ها به مراتب کمتر از تهران است، وضعیتی نامناسب‌تر از کلانشهر تهران را تجربه کردند و از عصر دوشنبه (۲۰ آبان) وارد شرایط ناسالم شدند.

در چهار سال اخیر، تهران در فصل پاییز دو بار شرایط مشابهی را تجربه کرده است؛ یک بار از ۱۹ تا ۲۹ آبان ۱۳۹۵ که ۱۱ روز متوالی شاهد شرایط پایدار جوی بودیم و بار دیگر از ۲۳ آذر تا اول دی ۱۳۹۶ که ۱۰ روز متوالی شرایط سکون و ایستایی هوا وجود داشت. در هر دو مورد، ۳ روز شاخص روزانه کیفیت هوای تهران از ۱۵۰ عبور کرد و از وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» وارد مرحله ناسالم برای همه گروه‌ها شد.

اما با وجود شرایط جوی مشابه در ده روز اخیر در تهران، در هیچ روزی حجم انباشت ذرات معلق به حدی نرسید که شاخص روزانه از ۱۵۰ بالاتر برود و هوا «ناسالم برای همه» شود. این واقعیت نشان می‌دهد در دو سال اخیر، سیاست‌های ناظر به کنترل آلایندگی ناشی از خودروها و ترافیک به نسبت سهمی که در آلودگی هوا دارد، کاملا اثرگذار و نتیجه‌بخش بوده است.»

۴۷۲۳۷

کد خبر 1321428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =