مردم چه واکنشی به سهمیه بندی بنزین نشان دادند؟

ایرنا نوشت: سهمیه بندی بنزین از بامداد امروز در حالی آغاز شد که مشاهدات حاکی از آرامش در جایگاه های سوخت و روال عادی سوخت گیری در پمپ بنزین ها حکایت دارد.

براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.
دولت اعلام کرده که درآمد ناشی از اجرای این طرح را به طور کامل به صورت یارانه بین ۱۸ میلیون خانوار ایرانی توزیع می کند.
در ساعات پایانی دیروز پس از حتمی شدن اجرای این طرح، برخی معاندان نظام در فضای مجازی قصد سوء استفاده از سهمیه بندی بنزین را داشتند اما مشاهدات خبرنگاران ایران از سراسر کشور حاکی از آن است که سوخت گیری خودروها در جایگاههای پمپ بنزین بدون مشکلی در حال انجام است.

جایگاه‌های سوخت در آذربایجان‌شرقی مشکلی ندارند
به گفته علیار راستگو معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی جایگاه های سوخت آذربایجان شرقی در شرایط عادی بوده و از نظر تامین سوخت مورد نیاز مردم مشکلی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: جایگاه داران سوخت در آذربایجان شرقی همه تلاش خود را برای خدمات رسانی بهتر به هموطنان شان به کار می بندند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: هیچ یک از جایگاه های سوخت در استان با مشکلی در تامین سوخت، عرضه خدمات و فعالیت خود مواجه نیستند.

آرامش در جایگاه‌های سوخت اصفهان
با وجود انعکاس شایعات مبنی بر شرایط غیرعادی جایگاه‌های عرضه سوخت از جمله اصفهان در شبکه‌های اجتماعی، تاکنون مشکلی خاصی به گفته مسوولان این استان نبوده و روند عادی فعالیت پمپ بنزین‌ها ادامه دارد.
حتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی حتی گزارش‌هایی از به آتش کشیده شدن جایگاه‌های عرضه سوخت در استان اصفهان انتشار یافت که واقعیت نداشت.
بر اساس مشاهدات هیچ‌گونه ازدحامی در جایگاه‌های سوخت استان اصفهان حتی تا اکنون وجود نداشته و شرایط از شب گذشته عادی بوده و سوخت‌گیری خودروها بر اساس نرخ‌های اعلامی جدید صورت گرفته است.
بنابر اعلام مسوولان ذیربط  استان اصفهان، جز حضور شماری اندک از خودروها در صف بنزین که در چنین شرایطی امری طبیعی است، موضوع چنان که در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته نیست و از صبح امروز هم جایگاه‌های عرضه سوخت با روندی طبیعی در حال فعالیت هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اجرای سهمیه بندی بنزین را تصمیم نظام ذکر کرد و  گفت: با توجه به تمهیدات و تدابیر ویژه ای که اندیشیده شده همراهی خوبی از مردم در اجرای این طرح شده است.
حیدر قاسمی افزود : فضای عمومی اجتماعی تا حدودی  منطقی شدن قیمت سوخت را داشتند و هم چنین معلوم نبودن زمان دقیق اجرای این طرح و  مضاف بر این شده تا صفوف خودروها را در پمپ بنزین‌های این استان نداشته باشیم.
رییس مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی اصفهان نیز از عادی و آرام بودن وضعیت جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان از شب گذشته تا کنون خبر داد.
سرهنگ جواد درستکار تصریح کرد: هیچ گونه ازدحام و درگیری در جایگاه‌های عرضه سوخت استان اصفهان تا کنون گزارش نشده است.

توزیع بنزین در البرز عادی است
مجتبی دلبری مدیر شرکت توزیع فرآورده های نفتی استان البرز اعلام کرد که توزیع بنزین در جایگاه های سوخت این استان روال عادی خود را طی می کند.
وی اظهار داشت: به دنبال سهمیه بندی و تغییر قیمت بنزین در کشور ، میزان مراجعه مردم به جایگاه های سوخت البرز افزایش یافت اما اکنون در برخی جایگاه ها شمار مراجعه کنندگان  مقداری بیش از حد معمول است.
وی ادامه داد: بنزین به اندازه کافی در سطح استان البرز ذخیره شده و نگرانی از بابت تامین سوخت وجود ندارد.
دلبری گفت: انبار نفت استان البرز از دیروز به طور شبانه روزی فعالیت تامین سوخت جایگاه های استان را انجام داده و مشکلی در این زمینه نداریم.

روال عادی و آرام سوختگیری در ایلام
اجرای سهمیه بندی بنزین تاثیری بر جایگاه های سوخت استان ایلام نداشته و روال عادی و آرام سوختگیری با شرایط جدید در پمپ بنزین های استان ایلام جریان دارد.

مردم ایلام همچون دیگر مناطق کشور با تصمیم سران سه قوه در خصوص سهمیه بندی بنزین همراهی کرده و در حال وفق دادن خود با شرایط جدید سوختگیری هستند.
همچنین با وجود اینکه روز گذشته اخباری در خصوص آغاز سهمیه بندی بنزین در فضای مجازی ایلام منتشر شد اما جایگاه های سوخت با ازدحام و شلوغی غیر عادی همانند دوره های گذشته مواجه نشد.
 

مشکلی در عرضه بنزین در بوشهر وجود ندارد
مهرداد بیوکی مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهرگفت: ۶۵ جایگاه توزیع فرآوردهای این استان فعال و خدمات خود را بدون کوچک‌ترین مشکلی به شهروندان ارائه می‌کنند.
به گفته وی، از شب گذشته که بنزین سهمیه‌بندی شده شرایط در جایگاهای عرضه سوخت استان و تانکرهای توزیع سوخت جایگاه‌ها نیز روند عادی توزیع را سپری می‌کنند.
وی بیان کرد: این استان هیچ کمبودی در بخش تامین سوخت ندارد و ذخیره کنونی سوختی آن برای مدت یک ماه تامین است.
مصرف روزانه سوخت استان بوشهر به طور متوسط روزانه حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر است.روند عادی عرضه سوخت در پایتخت
در پایتخت نیز اجرای سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر جایگاه‌های عرضه سوخت پایتخت نداشته و روال عادی سوخت‌گیری در جریان دارد.
بر اساس مشاهدات هیچ‌گونه مشکلی در جایگاه‌های سوخت سطح پایتخت تا اکنون وجود نداشته و شرایط از شب گذشته عادی بوده و سوخت‌گیری خودروها بر اساس نرخ‌های اعلامی جدید صورت گرفته است.
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در پی افزایش قیمت سوخت اعلام کرد که مشکلی در تامین سوخت نداریم و اکنون آرامش در سطح این استان برقرار است.
وی افزود: شامگاه گذشته پس از اعلام قیمت جدید سوخت در کشور شورای تامین در سطح استان برگزار شد و تمامی جایگاه‌های سوخت مورد رصد و ارزیابی قرار گرفت.
وی یادآور شد: هم اکنون مشکلی در سطح ۱۷۰ جایگاه سوخت در تهران، ۶۸ جایگاه در شرق و جنوب شرق استان و ۸۱ جایگاه در غرب و جنوب غرب استان مشاهده نمی‌شود و سوخت به میزان کافی در دسترس همه شهروندان قرار دارد.

همهمه خبرهای بنزینی بر خراسان شمالی اثری نداشت
با وجود همهمه خبری که در خصوص افزایش قیمت این کالا دیده می‌شود، اکنون فضایی آرام در نقاط مختلف استان خراسان شمالی برقرار است.
مجتبی شکوری مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی در این باره گفت: خوشبختانه اکنون فضایی آرام در شهرهای استان حاکم است و اجرای سهمیه بندی بنزین با آرامش آغاز شده است.
وی اظهار داشت: مردم نباید نگران اجرای سهمیه بندی بنزین باشند، زیرا اجرای این طرح در نهایت به نفع جامعه است.
وی با بیان اینکه وضعیت در جایگاه های سوخت عادی است، تصریح کرد: جایگاه های توزیع بنزین مطابق روزهای معمول، فعال است و هیچ مشکلی در توزیع این فرآورده مشاهده نشده است.
شکوری گفت: سهمیه بنزین افرادی که کارت سوخت ندارند محفوظ است و سهمیه بنزین در کارت ها، تا ۶ ماه قابل ذخیره است.

جایگاه‌های پمپ بنزین مشهد مشغول به ارائه خدمات هستند
از مشهد نیز خبر می رسد که جایگاه‌های پمپ بنزین این کلانشهر طبق روال عادی و با حداکثر امکانات مشغول به کار و ارائه خدمات هستند.
مشاهدات از نقاط مختلف کلانشهر مشهد حاکی است ارائه سوخت بنزین در جایگاه‌های پمپ بنزین این شهر به روال عادی و همیشگی ادامه دارد و هیچ مورد غیر عادی و خاصی مشاهده نمی شود.
مردم مطابق روال همه روزه به جایگاههای پمپ بنزین مراجعه کرده و سوخت مورد نیاز خود را دریافت می کنند و شلوغی و ازدحام غیر معمولی به چشم نمی خورد.
محمد رضا دانشور نیا معاون امنیتی، انتظامی فرماندار مشهد  هم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:هیچ مشکلی از ۷۷ جایگاه سوخت کلانشهر مشهد و شهر بینالود گزارش نشده است.
همچنین مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت:هم اکنون وضعیت همه جایگاههای پمپ بنزین مشهد آرام است.
جعفر قائمی طلب افزود:شب گذشته اما در تعدادی از جایگاههای پمپ بنزین مشهد صف شکل گرفته بود و اندکی شلوغ شده بود که با توجه به اعلام خبر سهمیه بندی بنزین این میزان ازدحام طبیعی بود.

آرامش در جایگاه‌های سوختگیری زنجان برقرار است
با اعمال تغییرات در سهمیه بندی بنزین، در همه جایگاه‌های عرضه سوخت زنجان آرامش برقرار است و کمبودی در توزیع فرآورده‌های نفتی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان روز جمعه در این خصوص گفت: در زمان حاضر به اندازه مورد نیاز استان زنجان سوخت وجود دارد و کمبودی در این خصوص نداریم روال عادی در جایگاههای عرضه بنزین حاکم است.
حمدالله حبیبی، افزود: روند سوخت گیری خودروها نیز در همه جایگاه های استان همچون روزهای گذشته عادی و بدون ازدحام است.

شایعات بر عرضه سوخت در کرمان اثری نداشت
مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: جایگاه‌های عرضه فراورده نفتی این منطقه پیش از سهمیه بندی با شایعه افزایش قیمت بنزین رو به شلوغی می‌رفت که اکنون وضعیت این جایگاه‌ها به حالت طبیعی خود برگشته است.
محسن اسماعیلی افزود: امروز مردم به سهولت در حال سوخت‌گیری خودروهای خود هستند و جایگاه‌های عرضه فراورده نفتی به نحو مطلوبی خلوت هستند.
وی اظهار داشت: سوخت کافی در تمامی جایگاه‌های عرضه و انبارهای فراورده نفتی منطقه کرمان تامین شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: از ابتدای بامداد امروز همزمان با تغییر نرخ و سهمیه بندی بنزین مسئولان شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان به صورت میدانی در محل جایگاه های عرضه حضور یافتند و خوشبختانه تاکنون مشکلی در این حوزه گزارش نشده است.
علی بابایی فرماندار کرمان گفت: هیچ شلوغی و ازدحام خودرویی در ۵۱ جایگاه عرضه سوخت این شهرستان و ۲۸ جایگاه شهر کرمان ایجاد نشده است .
وی با بیان اینکه طی ۲۴ساعت گذشته ۳۲ جایگاه عرضه سی ان جی شهرستان کرمان نیز تقویت شده و آماده ارائه خدمت هستند، افزود: ۲۰ هزار کارت سوخت وسایل نقلیه در باجه های پست این استان معطل مانده است.

نه اهالی کهگیلویه و بویراحمد به فضاسازی ها در شبکه های اجتماعی
بر خلاف فضای سازی های انجام شده علیه طرح سهمیه بندی بنزین در فمجازی و شبکه‌های اجتماعی، آرامش بر متن جامعه و جایگاه‌های سوخت کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه شهر یاسوج مرکز این استان حاکم است.
از همان ساعات پایانی و نیمه های شب گذشته تاکنون و طی بازدیدهای میدانی از برخی جایگاه های سوخت در سطح شهر و حتی بیرون از شهر یاسوج تمامی این جایگاه ها فضای امن، آرام و روال عادی دارد.
در حالی که فضای مجازی و برخی شبکه های اجتماعی به دنبال متشنج کردن اوضاع و القای فضای ناآرام ناشی از سهمیه بندی و افزایش این فرآورده نفتی بودند اما کمترین تحرک و ناآرامی از شب گذشته تاکنون در هیچ نقطه ای از استان کهگیلویه وبویراحمد به اذعان مسئولان و متولیان امر وجود نداشته است.

سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر شلوغی پمپ بنزین‌های لرستان نداشت
آغاز سهمیه بندی بنزین از بامداد روز جمعه تاثیری بر شلوغی پمپ بنزین های لرستان نداشته و مردم این استان با این تصمیم سران قوا همراهی می کنند.
در حالی که صبح روز گذشته (پنجشنبه ) یک سایت محلی در لرستان خبر از آغاز سهمیه بندی بنزین از روز جمعه را داده بود اما پمپ بنزین های این استان تا پایان روز گذشته روال عادی خود را می گذراندند و خبری از صف های طولانی خودرو در مقابل پمپ بنزین های استان دیده نمی شد.

خدمت رسانی عادی جایگاه‌های عرضه سوخت مرکزی
بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: جایگاه های عرضه سوخت در این استان به صورت عادی در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند و هیچ گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
وی افزود: هم اینک جایگاه های عرضه سوخت استان مرکزی دارای ازدحام خاصی نیست و جایگاه داران به صورت عادی در حال ارائه سرویس به همشهریان هستند.
وی ادامه داد: با توجه به اعلام نرخ های جدید، عرضه سوخت بر اساس نرخ اعلامی صورت گرفته و گزارش ها حاکی از آن است که در جایگاه های عرضه سوخت استان مشکل خاصی وجود ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: همه جایگاه های سطح استان آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز هستند و استان مرکزی در حوزه تامین سوخت مورد نیاز نیز با مشکلی روبرو نیست.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1321465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  13 1
  مگه قراره واکنشی نشون بدن
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  13 1
  من خیلی ناراحتم
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  6 8
  قاچاقچی ها بیچاره شدند
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  5 7
  معلوم بود بنزین گرون میشه . خوب مردم هم می دونستند
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  1 4
  طبیعیه
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  14 1
  من از موج تورم می ترسم
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  9 3
  بابا همه چی عادیه دیگه
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  3 2
  دو روز دیگه عادی میشه
 • ماهری IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  2 38
  فقط قاچاقچیان و دزدان از واقعی شدن قیمت سوخت ناراحتند.
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  4 19
  الکی میگن شلوغه
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
  8 2
  مردم از چیزی خبر داشتند؟
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
  1 36
  این تصمیم سخت اما ضروری بود
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
  13 4
  ارزش پول ملی ار دریابید