عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی اشتغال عامل افزایش دست‌فروشی در سنندج است

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل رشد دست‌فروشی در استان و شهر سنندج عدم موفقیت دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی در حوزه اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، سید غریب سجادی در جلسه  تعامل و هم افزایی شورای شهر، نیروی انتظامی و شهرداری که با حضور سردار آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان، در محل شورای شهر سنندج   برگزار شد ضمن اشاره به وضعیت مدیریت شهری اظهار داشت: بدون همکاری و همدلی نهادهای دخیل در حوزه مدیریت شهری هیچ اتفاق مثبتی به تنهایی برای شهرداری و شورای شهر نمی افتد.

وی  با اشاره به وضعیت دست فروشان، وانت باران سیار فروشنده میوه  و ساخت و ساز غیر مجاز عنوان کرد: باید در این خصوص مدیران شهرداری و نیروی انتظامی تعارف را کنار بگذارند و به صورت شفاف انتقادها و مسایل خود را بیان کنند چرا که بر خلاف آنچه توسط شهرداری در این جلسه مطرح شد در جلسات متعدد عدم موفقیت طرح ساماندهی دست فروشان و یا افزایش ساخت و ساز غیر مجاز را عدم تمایل و همکاری بخشی از بدنه نیروی انتظامی ذکر می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به بحث دست فروشان و وانت بارهایی که خیابان‌های سطح شهر را به تصرف خود در آورده اند افزود:  ما هرگز دنبال برخورد قهری و سرکوب دست فروشان و راننده وانت‌ها نیستیم اما بحث ما این است آیا می‌توان وضع بدتر از این را برای معابر و خیابانهای اصلی شهر تصور کرد.

سجادی ضمن تاکید بر حفظ حرمت حقوق تمامی شهروندان، یادآور شد: متاسفانه بسیاری از مدیران در جلسات متعدد به جای دفاع از اشتغال پایدار شهروندان و جا انداختن این بحث که حق مردم و جوانان سنندجی بهره مندی از اشتغال پایدار و به کار گیری انها در ادارات دولتی است با پاک کردن صورت مسئلە هر وقت بحث سامان دهی دست فروشان مطرح می شود می‌گویند حق جوانان این شهر است که بتوانند دست فروشی کنند،  این در حالی است که اگر ما به دست فروشی یک جوان تحصیل کرده راضی و قانع باشیم نه تنها خدمت نیست بلکه توهین به ایشان است.

وی  با بیان مشکلات موجود در حوزه میزان اشتغال زایی در استان و شهر سنندج یکی از دلایل رشد دست فروشی را عدم موفقیت نهادها و سازمانهای دخیل در حوزه ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: آنها رسالت اصلی خود را فراموش کرده اند و متاسفانه فکر می‌کنند چون جوانان به دست فروشی راضی هستند دیگر مشکلی در این حوزه ندارند غافل ازاینکه روی اوردن به دست فروشی برای اکثر جوانان از روی ناچاری است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با اشاره به  مشکلات حوزه  ساخت و ساز غیر مجاز تصریح کرد:  رسالت اصلی شهرداری باید در این حوزه پیشگیری باشد نه تخریب و برخورد قهری، امری که به کل در سیستم شهرداری به دلیل فقدان نظارت به فراموشی سپرده شده است.

 سجادی با بیان اینکه هیچ فاکتور و نظمی در نحوه چینش مدیران اجرائیات شهرداری نیست خاطرنشان کرد: همه ما باید این سوال را از شهرداری بپرسیم که چگونه  نیرویی در یک منطقه متهم به گرفتن رشوه است و بعضا با دلایل و مدارک با وی برخورد ظاهری می شود بعد از چند روز بدونه هیچ توضیحی در پست مسئول اجرائیات منطقه دیگری به کار گیری می شود؟  آیا نباید این سوال را از شهرداری پرسید ملاک تایید  صلاحیت و انتخاب این افراد چگونه است؟

 وی با اشاره به اینکه نزدیک به سه سال است شهرداری نتوانسته لباس فرم و نصب gps را برای نیروهای اجرائیات شهرداری الزامی کند تاکید کرد:  در این حوزه هیچ نظمی وجود ندارد و یقینا تا زمانی که نیروی انتظامی با شهرداری همکاری نکند نمی‌توان منتظر اتفاقات مثبت در این حوزه بود.

46

کد خبر 1321635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =