تصادفات و تلفات جاده ای در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری از کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در استان در هفت ماهه ی اول سال جاری خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان،   شهرام ندیمی افزود : در سال جاری تعداد ۱۱۵ فقره تصادف فوتی در جاده های استان به وقوع پیوسته که این عدد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶/۸ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: راهداران به صورت شبانه روزی با شناسایی نقاط مستعد حادثه و تلاش برای اصلاح و بهسازی این نقاط یکی از دلایل اصلی کاهش تصادفات و تلفات جاده ای هستند و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای یکی از دغدغه های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان است.
ندیمی ادامه داد: در هفت ماهه ی اول سال گذشته تعداد ۱۴۹ نفر در تصادفات فوت نمودند که در مدت مشابه در سال جاری این تعداد به ۱۲۲نفر کاهش یافت که این عدد کاهش ۱۸ درصدی را نشان می دهد و در تعداد تصادفات فوتی بین شهرستان ها بن و فارسان با کاهش ۶۷ درصدی شاخص ترین شهرستان ها در استان هستند و در تعداد افراد فوت شده در تصادفات نیز شهرستان بن با ۸۰ درصد کاهش رتبه اول را در استان به خود اختصاص داد.
وی اظهار داشت: در تصادفات فوتی به دلیل واژگونی حدود ۳۰ درصد کاهش را شاهد بودیم  و تصادف فوتی به دلیل خروج از جاده در هفت ماه سال جاری نیز با کاهش هفت درصدی به صفر رسید و عدم توجه به جلو علت بیشتر تصادفات فوتی در استان بوده است.
ندیمی در پایان با اشاره به ۲۶ آبان روز یادبود قربانیان حوادث رانندگی گفت: راهداران خدمت رسانی به مردم را افتخار و اعتبار خود دانسته و برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای از هیچ خدمتی دریغ نکرده و از تمام توان و تجهیزات خود برای خدمت رسانی به مردم استفاده خواهند کرد.

46

کد خبر 1321794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =