با سخاوت خانواده بیمار مرگ مغزی پنجاهمین پیوند کلیه با موفقیت در چهارمحال و بختیاری انجام شد

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری گفت: با سخاوت خانواده بیمار مرگ مغزی پنجاهمین پیوند کلیه با موفقیت در چهارمحال و بختیاری انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا ، زهرا سیاح افزود: شامگاه بیستمین روز از آبان ماه ۹۸ با رضایت خانواده اسماعیلی وند از اهالی ایذه، اعضای فرزند ۲۳ ساله ی این خانواده به چندین بیمار نیازمند اهدای عضو اهدا شد.
وی تصریح کرد: کبد، کلیه ها و بخشی از نسوج یونس اسماعیل وند با اعزام تیم پیوند از شیراز و حضور پزشکان تیم پیوند استان در مرکز آموزشی و درمانی آیت الله کاشانی شهرکرد جداسازی شد.
به گفته وی، یکی از کلیه ها و کبد به شیراز و بخشی از نسوج به تهران منتقل شد و یکی از کلیه های این جوان به بیمار ۲۸ ساله اردلی پیوند زده شد و با سخاوت این خانواده پنجاهمین پیوند کلیه با موفقیت در استان انجام شد.
سیاح گفت: مرحوم اسماعیل وند به دنبال تشنج و ایست قلبی وتنفسی به مدت یک هفته در بخش ICU بیمارستان آیت الله تحت مراقبت ویژه قرار داشت که متاسفانه مرگ مغزی وی توسط تیم مجرب پزشکی به تایید رسید .
‌هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۷ مورد اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی در استان انجام شده است

46

کد خبر 1319316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =