نظارت بر مدارس غیر دولتی در همه ی ابعاد آموزشی، پرورشی و تربیتی می بایست همانند مدارس دولتی صورت گیرد

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : نظارت بر مدارس غیر دولتی در همه ی ابعاد آموزشی، پرورشی و تربیتی می بایست همانند مدارس دولتی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری ، فرحناز قائد امینی در نشست تخصصی کارشناسان حوزه ستادی در حوزه  مشارکت های مردمی ، شوراهای آموزش و پرورش و مدارس از راه دور وزارت  آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: نظارت بر مدارس غیر دولتی در همه ی ابعاد آموزشی، پرورشی و تربیتی می بایست همانند مدارس دولتی صورت گیرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات فضای آموزشی و محدودیت های موجود و قوانین مصوب در زمینه استاندارد های لازم فضاهای آموزشی مدارس غیردولتی گفت: مساعدت و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای مؤسسین جهت خرید زمین و احداث مدارس استاندارد می تواند در این زمینه راهگشا باشد.

قائد امینی حضور نیروهای رسمی آموزش و پرورش را به صورت مأمور در مدارس غیر دولتی یک ضرورت دانست و عنوان کرد: جهت رشد و پیشرفت همه جانبه ی مدارس غیر دولتی برای دستیابی به اهداف نظام تعلیم و تربیت می بایست ضمن بررسی چالش ها و مشکلات موجود و ارائه راه حل های مناسب، حمایت های لازم در حوزه های متفاوت نیزدر این زمینه صورت گیرد.

سید حسن میراحمدی ،معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری برای مدارس غیر دولتی با حداقل ۷۰ نفر دانش آموز یک نیروی رسمی اختصاص داده شده، عدم در نظر گرفتن نیروهای رسمی جهت فعالیت در مدارس غیر دولتی در قرار داد توسعه سنواتی را به عنوان یکی از مشکلات این حوزه بر شمرد.

46

کد خبر 1320604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =