۱ نفر
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
سنگینی برف درختان این شهر را می‌شکند

مهر نوشت: بارش شدید برف بر روی درختان در سطح شهر شهرکرد موجب خمیدن شدن درختان شده است و درختان در یک قدمی شکسته شدن هستند.

 بارش شدید برف از عصر امروز یکشنبه در سطح شهرکرد شهرکرد آغاز شده است و بارش برف لحظه به لحظه در حالت شدت گرفتن است.

بارش شدید برف به یکباره سطح شهر شهرکرد را سفید پوش کرد و هم اکنون برف قابل توجهی بر روی درختان انباشته شده است.

برگ درختان هنوز به صورت کامل ریزش نکرده است و همین امر موجب انباشته شدن برف و خمیده شدن بسیاری از درختان در سطح شهر شهرکرد شده است.

  بارش زودهنگام برف در سالجاری همانند زمستان چند سال گذشته است که موجب شکسته شدن درختان بسیاری در سطح شهر شهرکرد شد و خسارت قابل توجهی به فضای سبز شهرکرد وارد شد.

  هم اکنون تعدادی از فعالان محیط زیست و شهروندان شهرکرد به صورت خودش در حال تکان دادن درختان برای ریزش برف انباشته شده هستند تا درخت دچار شکستگی نشود.

 یکی از شهروندان شهرکرد که در حال تکان دادن درختان است در این زمینه گفت: برگ درختان هنوز به صورت کامل ریزش نکرده است و هیمن امر موجب انباشته شدن برف قابل توجه بر روی شاخ و برگ درختان شده است.

صمیمی بیان کرد: درختان تحمل این میزان برف انباشته شده را ندارند و بسیاری از درختان هم اکنون خمیده شده اند و در حال شکسته شدن هستند.

وی بیان کرد: فعالیت نیروهای شهرداری برای تکان دادن درختان و جلوگیری از شکسته شدن ضروری است.

وی بیان کرد: شهروندان شهرکرد نیز باید به کمک درختان بشتابند و هر شهروندی درختان نزدیک خانه های خود را تکان دهد تا برف انباشته شده به پایین درخت ریزش کند.

 برف به شدت در حال ریزش است و هنوزی خبری از فعالیت نیروهای شهرداری شهرکرد برای تکان دادن درختان نیست.

تعداد افرادی که یه صورت خودجوش در حال تکان دادن درختان و نجات درختان از شکستگی هستند، بسیار اندک و درختان سطح شهر بیشمار هستند و نیاز است شهروندان شهر چند دقیقه ای وقت بگذراند و درختان اطراف خانه های خود را از شکسته شدن نجات دهند.

17231
کد خبر 1322181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =