سوزاندن ۱۳هزارجلد کتاب در یک کتابخانه در ناآرامی‌های اخیر

تسنیم نوشت: شب گذشته همزمان با پنجمین روز از هفته کتاب، و در ادامه اغتشاش آشوبگران کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران در آتش سوخت.

کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران از کتابخانه‌های عمومی کشور شب گذشته به دست آشوبگران به آتش کشیده شد و حدود ۱۳هزار جلد کتاب در آتش سوخت. طبق برآورد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خسارت وارده به این کتابخانه حدود ۲۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است.

کتاب‌سوزی در تاریخ پدیده جدیدی نیست و بارها رخ داده است. کتابخانه‌های بزرگی در یک لحظه به تلی از خاکستر تبدیل شده و تنها از آن کتابخانه‌ها امروز به ما افسانه‌هایشان به ما رسیده است و حسرتی که هرگز جبران نمی‌شود. کتاب‌هایی که جنگ‌ و جهل آتش به جانشان انداخت.

کتاب‌سوزی شب گذشته نیز در حالی رخ داده است که کل کشور در تدارک فعالیت‌های مرتبط با کتاب و کتابخوانی در هفته کتاب است. حادثه تلخ کتابسوزی در شهریار بار دیگر نشان داد که حتی در قرن ۲۱ هم توحش و جهل می‌تواند در یک چشم بر هم‌زدن چکیده سال‌ها اندیشه و تفکر را بر باد دهد.

آتش زدن این کتابخانه در کنار دیگر اماکنی که با پول بیت‌المال و برای استفاده عامه مردم راه‌اندازی شده است، نشان می‌دهد که اغتشاش گران درد و دغدغه مردم را ندارند.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1322379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0 0
  از دادستانی وپلیس فتا درخواست می کنیم سایتی رابرای ارسال عکس و فیلم های گرفته شده توسط مردم از اغتشاشات و خرابکاری های اخیر ایجاد کنند تا افراد اراذل و اوباش امنیت نداشت باشند و دستگیر شوند.
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0 0
  آتش که گرفت خشک وتر و با هم میسوزونه ! مگه نه !!!
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0 0
  اخه دیگه چیکار کتاب خونه ها دارن...
 • حق گو IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0 0
  هرچند دغدغه های اقتصادی و کار کردن از خروس خوان تا بوغ سگ، فرصتی برای مطالعه باقی نگذاشته، اما این حرکت واقعا مایه تاسف است.