عضو حزب موتلفه: همه طیف‌های اصولگرا در شورای وحدت نیستند/نقص کار کجاست که عده‌ای به ائتلاف تن نمی‌دهند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: شورای وحدت آنچه که باید می‌بود نیست؛ اما به‌هر حال ایجاد شده است و همین مقدار و مقیاس از چنین سازوکاری هم می‌تواند مفید باشد.

حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین، درباره اینکه آیا شورای وحدت اساسا می‌تواند سازوکاری موثر در ایجاد وحدت باشد؟ گفت: ممکن است شورای وحدت سازوکار کاملی نباشد، اما این اقدام انجام شده است و نمی‌تواند کاملا آن را بی‌تاثیر دانست. بله ممکن است اشکالاتی بر آن وارد باشد که در آن طیف‌های مختلف اصولگرا تجمیع نشدند، ولی همین طیف‌هایی که در آن حضور دارند می‌توانند اتفاق خوبی را رقم بزنند و بهترین سناریو آن است تا دیگر طیف‌های اصولگرایی را هم وارد این شورای وحدت کنیم. باید به این پرسش بپردازیم که چرا از شورای وحدت توسط همه اصولگرایان استقبال نمی‌شود.

>>>> در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

>>>> انواری: اصولگرایی یک کوچه تنگ نیست که هرکسی جا نشد بیرونش کنیم

انواری در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای کارآمدی شورای وحدت وجود دارد، گفت: این ائتلاف (شورا وحدت) صد درصد آنچه که باید می‌بود نیست؛ اما به‌هر حال ایجاد شده است و همین مقدار و مقیاس از چنین سازوکاری هم می‌تواند مفید باشد. بالاخره گروه‌های مختلف در این نشست گرد هم جمع شده‌اند و تعامل می‌کنند. باید دید نقص شورای وحدت از دید افرادی که تن به آن نمی‌دهند، کجاست و تلاش کنیم تا راه ورود طیف‌های جدامانده را هموار سازیم. آنچه که به اصولگرایان ضربه می‌زند آن است که بخواهیم منافع جناحی و طیف خود را اولویت قرار دهیم نه آنکه به منافع نظام بپردازیم.

وی ادامه داد: برای نیل به این منافع، باید ببینیم چه کنیم و چه افرادی مفید خواهند بود. ممکن است پای افراد بسیار خوبی هم وسط باشد، اما به درد مجلس نمی‌خورند. نامزدها مجلس هم باید دارای ویژگی‌هایی باشند که جایگاه این نهاد که که تعبیر امام (ره) عصاره فضائل ملت است حفظ شود.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1323619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =