فرزند امام موسی صدر گفت: مجامع بین‌المللی ‌٣٠ سال است به خواب رفته‌اند.

به گزارش ایسنا سیدحورا صدر، فرزند امام موسی صدر صبح امروز در مصاحبه‌ای مطبوعاتی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: به هر حال در شرایط حساسی به سرمی‌بریم. همه انتظار زیادی کشیده‌ایم و همچنان در این ایام روزهای سختی می‌گذرانیم. 32 بلکه 33 سال است که ما از غیبت امام موسی صدر رنج می‌بریم.

وی افزود: 33 سال است که امام موسی صدر از اینکه از صحنه فعالیت‌های خود در جهان اسلام و به دوش کشیدن مسوولیت‌های رهبری خود دور است رنج می‌برد. البته رنج ما کجا و رنج او کجا؟

صدر ادامه داد: 33 است که امام در رنج است و از شرایط او هیچ اطلاعی نداریم. 33 سال است که ما در بی‌خبری هستیم. 33 سال است که حسرت می‌خوریم و هر روز بر بار افسوس‌مان افزوده می‌شود که اگر امام موسی صدر از لبنان ربوده نمی‌شد لبنان امروز و امروز خاورمیانه به گونه‌ای دیگر بود. 33 سال است که امام و دو همراهشان در زندان‌های قذافی اسیرند.

وی خاطرنشان کرد: قذافی به شهادت تاریخ و دادگاه‌های لبنان، ایتالیا و اطلاعات منابع مختلف اطلاعاتی و امنیتی و از همه مهمتر به قضاوت وجدان‌های بیدار و آگاه جهان مسوول مستقیم ربودن امام موسی صدر است و آزادی و آزادگان، حقیقت و حق‌جویان را از حضور امام عقل وحقیقت محروم کرده است.

صدر تصریح کرد: مستندات و احکام قضایی موجود در پرونده قضایی ربودن امام صدر نشان می‌دهد که قذافی چگونه ربودن امام را طراحی کرده است، برای تبرئه خود چه سناریوهایی را ساخته و پرداخته است چگونه اسناد و مدارک دروغی جعل کرده و چگونه شاهدان دروغی ساخته است. همه اسناد نشان می‌دهد چگونه قذاقی همواره در تحریف حقیقت و انحراف افکار عمومی کوشیده است.

فرزند امام موسی صدر تصریح کرد: نقطه عطف 30 سال ربودن امام موسی صدر در سال 2002 و در روز به اصطلاح ملی لیبی است که قذافی در سخنرانی خود به ربودن امام در لیبی اعتراف کرد و بر همه جعلیات و سناریوهای پیشین دستگاه حکومت لیبی خط بطلان کشید.

وی ادامه داد: افسوس که برخی از محافظه‌کاری‌ها، تنبلی‌ها و بی‌مسوولیتی‌های برخی حکام اجازه نمی‌داد تا پیش از اعتراف قذافی به ندای استمداد خانواده امام و شیعیان لبنان پاسخ مثبت دهند.

صدر در عین حال تاکید کرد: امروز دومینوی منطقه و شرایط جهان اسلام در حال دگرگون شدن است و مردم مظلوم و مجاهد لیبی به فریاد آمده‌اند و اخبار آن را می‌بینیم و می‌شنویم. هرچند که ماهیت وحشیانه قذافی در این سال‌ها تدریجا روشن شده اما حوادث چند روز اخیر لیبی پرده‌های بسیاری از چهره او برداشته است. جای تاسف است که بگوییم چند روزی است که برخی ناگزیر به حقانیت و هشدارهای ما اعتراف می‌کنند.

وی با بیان این‌که جنایت‌هایی که امروز در لیبی اتفاق می‌افتد بی‌سابقه است، خاطرنشان کرد: همانگونه که ماجرای ربودن امام موسی صدر در تاریخ مناسبات سیاسی جهان بی‌سابقه است خانواده و شیعیان امام در لبنان اولین مجروحان وحشی‌گری‌های قذافی هستند. امروز در خدمت شما هستم تا درباره سوال‌های بی‌شماری که علاقمندان به امام موسی صدر در ایران، لبنان و عراق داند و همبستگی و همدلی‌ها و نگرانی‌های مردم گفت‌وگو کنیم.

صدر تصریح کرد: امروز همه ما پیگیر و مراقب وضعیت لیبی هستیم و بسیار امیدوار به بازگشت عزیزانمان امام موسی صدر و شیخ یعقوب و عباس بدرالدین.

وی ابراز امیدواری کرد که این سه نفر به زودی به جمع خانواده‌هایشان و مردم بپیوندند و گفت روز به روز ساعت به ساعت امیدهایمان بیشتر می‌شود و انشاءالله آرزویمان زودتر تحقق می‌پذیرد.

صدر گفت: شرایط، شرایط حساسی است. اطلاعات درست و نادرست و آرزوها و دشمنی‌های بسیاری در کار است ما هم با دقت و از جهات گوناگون اخبار را پیگیری می‌کنیم اما باید هوشیار باشیم بازی نخوریم و اجازه ندهیم مانند 33 سال گذشته دیگران بازی بخورند.

وی تاکید کرد: باید درست عمل کنیم. آنچه مهم است اخبار رسانه‌ها و تاییدات گوناگون اخیر مبنی بر حیات امام و زندانی بودن ایشان و دو همراهشان در لیبی است. واقعیتی که 33 سال است فریاد می‌زنیم که امام موسی صدر در زندان‌های قذافی است اما انگار باید صدها تن لیبیایی قربانی می‌شدند تا برخی باور کنند. 33 سال است که حیات و آزادی امام موسی صدر را فریاد می‌زنیم اما کو گوش شنوا.

فرزند امام موسی صدر اضافه کرد: 33 سال است که فریاد می‌زنیم تا این مرد بزرگ را، این شخصیت تاریخ‌ساز را که ایرانی هم هست از بند قذافی آزاد کنید و از پشت میله‌ها رهایش نمایید اما گویی اهالی سیاست خواب بودند شاید هم هنوز خوابند و شاید به کمک رسانه‌ها از خواب بیدار شوند.

صدر یادآور شد: امام موسی صدر زنده است و همه اخبار و اطلاعات رسیده حیات پربرکت او را ثابت می‌کند و همه دلایل عقلی و شرعی و عرفی زندانی بودن وی را در لیبی تاکید می‌کند. اما به ما می‌گفتند شما عاطفی برخورد می‌کنید.

وی اضافه کرد: شرایط احساسی است امیدمان روز به روز بیشتر می‌شود. امیدواریم که دوستان طوری عمل کنند که هر چه زودتر شاهد آزادی این سه عزیز و بازگشتشان به لبنان باشیم.

وی گفت: دعا می‌کنیم و با دعای آیت‌الله سیستانی همراه می‌شویم که گفتند همه مسلمانان دست به دعا شوند که چشم ما به جمال امام موسی صدر در نزدیکی نزدیک روشن شود.

صدر در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات انجام شده در مورد پیگیری وضعیت امام موسی صدر پس از اتفاقات اخیر در لیبی گفت: اتفاقاتی که در لیبی می‌افتد لحظه به لحظه است اخباری منتشر می‌شود و بلافاصله تکذیب می‌شود شرایط بسیار حساس است فقط امیدواریم و باید صدایمان را به دوستانی که در لیبی هستند و انقلابیونی که فعالیت می‌کنند برسانیم و بگوییم طوری عمل کنند که انشاءالله رفتارشان حافظ جان امام موسی صدر باشد و امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر ایشان را در جمع دوست‌دارانشان ببینیم.

وی همچنین در خصوص پیگیری از طریق مجامع بین‌المللی گفت: مجامع بین‌المللی 30 سال است به خواب رفته‌اند و در این مورد هیچ کاری نکرده‌اند به هرحال امیدواریم و انشاءالله بهترین راه را به کسی که باید انجام دهد پیشنهاد می‌کنیم. و امیدواریم که بهترین راه گزینش شود.

به گزارش ایسنا، فرزند امام موسی صدر در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اقدامات انجام شده سیاسی و حقوقی از طریق مسوولان گفت: کارهایی در تماس با مسوولان انجام شده و همچنان پیگیر هستیم تا به نتیجه برسد.

وی همچنین در مورد تاثیر آزادی وی بر تحرکات اخیر در خاورمیانه گفت: حضور وی حتما بسیار موثر است. همواره در طول این 32 سال هر اتفاقی می‌افتاد می‌گفتیم اگر امام موسی صدر در صحنه حاضر بود چه اتفاقی ممکن بود بیفتد و چگونه عمل می‌شد تا مانع بسیاری از حق‌کشی‌ها شوند و ملت‌شان را رهبری می‌کرند. به سوی اعتلا و بزرگی. به هرحال حضور ایشان حتما بسیار موثر است و با توجه به شناختی که از شخصیت، رفتار و ارتباطاتشان داریم حتما حضور‌شان در همه تحولات موثر خواهد بود.

صدر گفت: انشاءالله دادگاه قذافی برگزار خواهد شد و همه اقدامات لازم برای این دادگاه انجام شده است و مساله امام موسی صدر در بالاترین سطح دادگاه‌های لبنان در حال بررسی است.

فرزند امام موسی صدر همچنین گفت که مردم لبنان شیرینی‌هایی خریده‌اند تا با آزادی وی به استقبالش بروند و جشن بگیرند و شیرینی‌ها را بین مردم توزیع کنند.

وی گفت که در صورتی که پدرش از زندان‌های لیبی آزاد شود 82 سال سن خواهد داشت.

/28112

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 132365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد A1 ۲۱:۲۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۴
  0 0
  حق بر باطل پیروز است. به امید ازادی سید بزرگوار امام موسی صدر.
 • بدون نام US ۰۰:۰۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۵
  0 0
  ‫امام موسی امید ملت ایران است.
 • بدون نام IR ۰۵:۵۱ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۵
  0 0
  بی صبرانه برای آزادی امام دعا می کنیم....
 • حجتی IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۵
  0 0
  به نظر من هرچه زودتر ملت غیور و انقلابی و مسلمان لیبی بایستی این مبارز را از زندان صد در صد مخوف قذافی خائن و مستبد رها نموده و دلهای منتظر این مبارز را شاد نمایند انشا الله تعالی