در بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در تهران برگزار شد، مناقشه پیرامون مصحف فاطمه‌(س) و موضوع تحریف قرآن توسط شرکت کنندگان مطرح شد.

به ‌گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز خبر حوزه، یکی از اندیشمندان اهل سنت شرکت کننده در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به طرح مبحثی پرداخت که بحث و پاسخی پیرامون آن صورت گرفت.

وی بیان کرد: «از کودکی به ما می‌گفتند؛ شیعیان قائل به تحریف قرآن هستند و قرآن موجود نزد شیعیان با قرآن موجود نزد اهل سنت فرق می‌کند و مدام این موضوع را تکرار می‌کند؛ اما در پی مراوده با علمای شیعه و نشست‌های تقریبی روشن شد که اینگونه نیست. یکی دیگر از موضوعاتی که در همین راستا مطرح می‌شود و بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای نیز بدان دامن می‌زنند، موضوع مصحف فاطمه‌(س) است به طوری که می‌گویند؛ قرآن شیعیان همان مصحف فاطمه‌(س) است که از آقای واعظ‌زاده خراسانی می‌خواهم درباره مصحف فاطمه‌(س) توضیح دهند.»


آیت الله واعظ‌زاده خراسانی نایب رییس اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پاسخ به این اندیشمند اظهار کرد:

«در برخی روایات به مصحف فاطمه‌(س) اشاره شده و آمده است که پیامبر‌(ص) گرامی اسلام، اخباری از آینده مسلمانان را به حضرت فاطمه‌(س) فرموده بودند و از جمله مطالب این مصحف، این اخبار است. در حال حاضر و در قرون اخیر، نسخه‌ای از مصحف حضرت فاطمه‌(س) یافت نشده و تنها در روایات به آن اشاره شده است و قرآن موجود نزد شیعیان نیز، تفاوتی با قرآن نزد بقیه مسلمانان ندارد.»

/62

کد خبر 132388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =