مخالفت هیئت نظارت مجمع تشخیص با تشکیل وزارت بازرگانی،خلاف نظر رهبری است؟/رهبر انقلاب:آخر هم معلوم نشد چرا وزارت بازرگانی در صنایع ومعادن ادغام شد

فارس نوشت: براساس بررسی‌های هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی با بند 10 سیاست‌های کلی نظام اداری و بند 16 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد.

 بند 10 سیاست های کلی نظام اداری عبارتست از: چابک سازی، متناسب سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری در جهت تحقق اهداف چشم انداز.

در بند 16 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آمده است: صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور با تاکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی سازی اندازه دولت و حذف دستگاه های موازی و غیرضرور و هزینه های زاید.

گزارش خبرآنلاین حاکی است  وزارتخانه های صنایع ،معادن و بازرگانی در دولت احمدی نژاد و با تایید مجلس ان زمان ادغام شدند.

رهبرمعظم انقلاب چندسال بعد(4شهریور94) در دیدار اعضای هیات دولت فرمودند:

... واقعاً چهار وزارتخانه بود اینجا؛ صنایع، صنایع سنگین، معادن، و بازرگانی. یکی از کارهای عجیب و غریبی که برای بنده هم تا آخر معلوم نشد که چرا این کار انجام گرفت، همراه کردن وزرات بازرگانی با وزرات صنایع و معادن بود؛ یعنی واقعاً هنوز هم برای من حل‌نشده است. آن روز هم که این کار را انجام میدادند برای من روشن نبود که چرا دارند انجام میدهند این کار را. خب، مسئولین مجلس و دولت تشخیص داده بودند و انجام دادند...

23302

کد خبر 1323992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =