کاهش ۷۸درصدی بارندگی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه

برخلاف افزایش بارش‌ها در کشور، میزبان بارندگی در استان آذربایجان‌غربی و طی ۲ ماه گذشته نزدیک به ۶۵درصد کاهش یافته است این درحالیست که در حوزه آبریز دریاچه ارومیه، بارندگی ۷۸درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آمارهای هواشناسی حاکیست، بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری ((یک مهرماه تاکنون)) در استان ۶۵ درصد و در حوزه آبریز دریاچه ارومیه ۷۸درصد کاهش یافته است.

بر طبق این آمار، میزان بارندگی در استان در طی این مدت ۲۱.۵ میلی‌متر و در حوزه آبریز دریاچه ارومیه تنها ۱۱.۸ میلی‌متر بوده، این درحالیسکه در سال زراعی قبل در استان ۶۶.۳ میلی‌متر و در حوزه آبریز دریاچه ارومیه ۵۴.۱ میلی‌متر بارندگی رخ داده بود.

همچنین براساس این آمار، بیشترین میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری در شهرستان های تکاب، شاهین‌دژ و سردشت به ترتیب با ۴۷.۷ ، ۴۵.۸ و ۴۲.۴ میلی‌متر و کمترین میزان بارش ها نیز در شرق دریاچه ارومیه، شوط و پلدشت به ترتیب با ۱۰.۱، ۱۰.۲ و ۱۲.۲ میلی‌متر گزارش شده است.

عبدلی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌غربی متوسط دمای استان در سال زراعی جاری را ۱۲.۶ درجه سانتیگراد اعلام کرده است که نسبت به میانگین ۰.۲ درجه افزایش داشته است.

46

کد خبر 1324640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =