۶ آذر مانورسراسری زلزله در کلیه مدارس استان چهارمحال وبختیاری  اجرا خواهد شد

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور»در کلیه مدارس استان در روز چهارشنبه ۶ آذرماه۹۸ برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مدیر کل آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری گفت : با توجه به اینکه کشور ما روی خط زلزله قرار دارد و استان ما نهمین استان زلزله خیز کشور محسوب می شود، آموزش دانش آموزان و اولیاء برای مواجهه با این بلای طبیعی ضروری است.

فرحناز قائدامینی افزود : در مرکز استان ۲۰ ودرهر شهرستان حداقل ۱۰ مدرسه مانور را به صورت جامعه محور برگزار خواهند کرد و از مدرسه ایمن به عنوان پایگاه های امداد رسانی به محله های مجاور استفاده می شود بنابراین مشارکت اولیاء دانش آموزان و محله های اطراف مدرسه با آموزشگاه ها از ویژگی های مانور جامعه محور امسال می باشد.

وی ادامه داد: سازمان دانش آموزی، جمعیت هلال احمر، اورژانس، شهرداری ها، نوسازی مدارس، نیروی انتظامی و فرمانداری ها در کلیه مناطق و شهرستانها در این مانور آموزش و پرورش را یاری می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش در پایان افزود: دانش آموزان، پناه گیری صحیح، خروج اضطراری، اطفاء حریق، مدیریت بحران و امداد رسانی را در این مانور تمرین می کنند.

46

کد خبر 1324764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =