دخالت مقام آمریکایی در امور لبنان و عراق

ایسنا نوشت: معاون وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبلی را خواهند پذیرفت یا نه.

به گزارش شبکه خبری المنار، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور دور در اظهاراتی که میزان دخالت کشورش در امور لبنان را نشان می‌دهد، گفت: خواهیم دید که آیا مردم لبنان دولتی مشابه دولت قبل را که علیه‌اش دست به تظاهرات زدند خواهند پذیرفت یا نه. آنها خواستار دولت جدیدی هستند و ما خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد یا نه.

این مسؤول آمریکایی در ادامه گفت: بیانیه سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان درباره عدم تمایلش برای تشکیل کابینه جدید را شنیدیم و گزارش‌های مطبوعاتی درباره جنبش امل و حزب‌الله را خواندیم. موضع‌گیری ما همین است و هیچ‌ گروهی نباید دست به اقدامات خشونت‌آمیز بزند.

شنکر در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود مدعی شد: "ما از حقوق مردم عراق، لبنان و ایران برای تظاهرات حمایت می‌کنیم. باید حقوق تظاهرکنندگان، روزنامه‌نگاران و فعالان محترم شمرده شوند".

وی درباره عراق نیز مدعی شد: وضعیت عراق در سایه استفاده از زور ترسناک و فجیع است. واشنگتن به تحقیقات خود درباره شناسایی عاملان خشونت‌ها و جنایات انجام شده در این کشور ادامه خواهد داد و تحریم‌هایی را علیه آنها اعمال خواهد کرد.

310311

کد خبر 1325513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =