۰ نفر
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
دفن رفیق قدیمی در باغچه خانه

ایسنا نوشت: فردی که دوستش را کشته و در باغچه خانه‌اش دفن کرده بود، دستگیر شد.

در تاریخ بیست و سوم شهریور امسال فردی با مراجعه به دادسرا از فقدان برادر ۶۸ ساله‌اش به‌نام داود خبر داد که در همین راستا پرونده‌ای تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد. در همین راستا نیز شاکی با حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت: برادرم اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر دارد و اکثر اوقات در ماشینش می‌خوابید، اما این‌بار حدود سه ماه است که به منزل نیامده و چون غیبتش طولانی شده،  تصمیم به اعلام مفقودی‌اش گرفتیم. با توجه به حرفهای شاکی پرونده تحت عنوان فقدان با ظن به جنایت برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرائم جنایی قرار گرفت و در نخستین گام تحقیقات، کارآگاهان اقدام به ثبت دستور توقیف خودروی فرد مفقودی کردند که در تاریخ ۲۷شهریور این خودرو توسط پلیس کاشان کشف و ضبط شد. 

با توقیف خودرو و انتقالش به پارکینگ، کارآگاهان در بررسی خودرو مکشوفه و انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم و بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای، موفق به شناسایی هویت فردی به‌نام مجید ۴۵ساله مجرد و ساکن زنجان شدند که با هماهنگی مقام قضایی به محل سکونت این فرد رفته اما متوجه شدند که مجید محل سکونت خود را ترک کرده است. همچنین در جریان تحقیقات بیشتر مشخص شد مجید به یکی از شهرهای جنوبی کشور در استان هرمزگان رفته است.


در ادامه کارآگاهان با تجمیع اطلاعات به‌دست آمده و پایش اطلاعات، متوجه شدند که مجید در فقدان داود نقش داشته و در همین راستا نیز شک آنان در مورد جنایت در این پرونده بیشتر شد. در همین راستا نیز بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی به هرمزگان رفتند و با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه این فرد در یکی از روستاهای هرمزگان شناسایی و در تاریخ چهارم آذر ماه او را دستگیر کردند. 

با دستگیری متهم و انتقالش به مقر انتظامی، او در همان اعترافات اولیه به قتل داود اعتراف کرد و گفت: از سالها پیش با داود دوست بودم و در روز حادثه به همراه هم به منزل ما آمدیم. پس از مصرف مواد مخدر با توجه به اینکه من مبلغ سه میلیون تومان از وی طلب داشتم خواستم که بدهی خود را پس بدهد اما داود شروع به سرو صدا و فحاشی کرد و وقتی به خانواده‌ام ناسزا گفت عصبانی و با او درگیر شدم. در حین درگیری با شی سنگینی که در اتاق بود چند ضربه به سرش زدم و او به زمین افتاد. بعد از چند لحظه متوجه شدم فوت کرده و برای خلاص شدن از دست جنازه تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که جسد داود را در باغچه منزلمان دفن کنم که به سرعت نقشه‌ام را عملی کردم و با کندن گودالی به عمق نیم متر جسد داود را دفن کردم. پس از آن با خودرو داود شبانه راهی کاشان شدم اما از ترس شناسایی شدن توسط پلیس، خودرو مقتول را در کاشان رها کردم و به هرمزگان آمدم. 

در ادامه با توجه به اظهارات متهم، کارآگاهان به روستای محل جنایت مراجعه و پس از حفر محل اعلامی از سوی قاتل، جسد داود کشف و به تهران منتقل شد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد: با توجه به اقرار صریح مجید به قتل داود و کشف جسد مقتول، متهم با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ جنائی تهران برای تحقیقات تکمیلی و با توجه به تغییر عنوان پرونده از فقدان به قتل در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1326525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =