تکلیف دیدارهای لغو شده لیگ برتر فوتبال چه می‌شود؟

جدول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نشان می‌دهد که برخی تیم‌ها دو هفته متوالی به میدان نرفته‌ و به طور طبیعی از شرایط مسابقه خارج شده‌اند.

به گزارش تسنیم، در هفته یازدهم و دوازدهم لیگ‌ برتر فوتبال شاهد لغو برخی از بازی‌ها بودیم که باعث شد جدول این مسابقات دچار بی‌نظمی در تعداد بازی‌های تیم‌ها شود. حداقل مزیتی که جدول بازی‌های لیگ در سال‌های اخیر داشت، نظم در برگزاری مسابقات بود که متاسفانه آن را در هفته‌های اخیر لیگ نمی‌بینیم.

لغو دو بازی پی در پی تراکتور و پیکان قطعا این دو تیم را از شرایط مسابقه خارج خواهد کرد و اگر قرار باشد این دو تیم و تیم‌هایی که بازی‌های عقب افتاده دارند در تعطیلات نیم فصل به میدان بروند آن وقت می‌توانند معترض شوند که زمان استراحت‌شان در نیم فصل کمتر بوده یا اینکه برای برگزاری اردوی خارجی و داخلی برنامه‌ریزی کرده‌اند. در چنین شرایطی عدالت در لیگ به طور یکسان بین تیم‌ها برقرار نخواهد شد.

برنامه‌ریزی بازی‌های لیگ در حالی دچار مشکل و جابه‌جایی شده که هنوز فصل زمستان از راه نرسیده و چه بسا با بارش برف و باران‌های شدید باز هم باید شاهد به تعویق افتادن بازی‌های لیگ باشیم.

شاید بهتر بود سازمان لیگ که تا صبح روز شنبه (9 آذرماه) تاکید به برگزاری بازی‌ تیم‌های پرسپولیس مقابل نساجی و تراکتور با پیکان داشت، راحت نمی‌پذیرفت که این دو دیدار لغو شود چرا که عصر همان روز هوای تهران شرایط بدی برای برگزاری مسابقات نداشت. این در حالی است که روز گذشته یک بازی در چارچوب لیگ دسته اول در تهران برگزار شد!

در شرایط فعلی مشخص نیست سازمان لیگ قصد دارد بی‌نظمی بوجود آمده در بازی‌های لیگ را به چه شکل حل کند تا در این میان حق تیمی ضایع نشود و به نوعی عدالت لیگ زیر سؤال نرود.

43 43

کد خبر 1326533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =