سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی در هتل‌سازی آذربایجان‌شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر ۱۶۰۰ میلیارد تومان طرح در زمینه ساخت هتل‌ در این استان در حال اجراست.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، مرتضی آبدار روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این میزان سرمایه گذاری برای ساخت تعداد ۸ هتل ۴ و ۵ ستاره در حال انجام است، افزود: با ساخت و تکمیل این تعداد هتل ۳ هزار و ۱۰۰ تخت به مجموع تخت های اقامتی آذربایجان شرقی افزوده می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به لزوم رفع نیازها و ارتقای رضایت گردشگران، جذب سرمایه گذار در زمینه احداث هتل های چند ستاره در دستور کار میراث فرهنگی استان قرار گرفته است به طوری که در سال جاری شاهد اجرای ۹ پروژه فعال سرمایه گذاری شامل هتل های ۴ و۵ در تعداد چهار شهرستان هستیم.

آبدار مجموع گنجایش هتل های در دست ساخت استان را ۹۶۱ اتاق اعلام و تشریح کرد: با سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی سرمایه گذاران و آغاز به فعالیت مجتمع های یاد شده برای ۲۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

آبدار، حرکت در مسیر جذب و هدایت سرمایه گذاران در فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر خواند و گفت: از میان این ۹ هتل، ۳ هتل ۴ ستاره در تبریز، یک هتل ۴ ستاره نیز در هر یک از شهرستان های جلفا و بناب و همچنین ۲ هتل ۵ ستاره در تبریز و یک هتل پنج ستاره در شهرستان های شبستر و جلفا در حال احداث است و این اقدامات فرصت مناسبی جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقای سطح کیفی گردشگری با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی خواهد بود.

وی همچنین از برگزاری ۲۴ دوره آموزشی مرتبط با صنعت گردشگری برای ۱۴۰۰ نفر از شاغلان فعال در تاسیسات گردشگری طی ۸ ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی برای منابع انسانی در حوزه های مختلف گردشگری می‌ تواند نقش مؤثری در شناخت و درک بهتر از این صنعت و ارتقای ارائه خدمات به گردشگران را به‌ دنبال داشته باشد.

آبدار افزود: این دوره ها شامل ۷ دوره تخصصی ویژه فعالان حرفه ای شاغل در تاسیسات گردشگری و ۱۷ دوره مهارت های عمومی مرتبط با گردشگری بوده است.

وی اظهار داشت: آداب و رفتار حرفه ای در صنعت مهمان نوازی و گردشگری، مبانی مدیریت کیفیت در صنعت گردشگری، نوآوری و فناوری های جدید در گردشگری، گردشگری پایدار ، آشنایی با صنعت گردشگری و  اخلاق حرفه ای و الگوهای رفتاری در گردشگری و   آشنایی با مسایل امنیتی در صنعت گردشگری از عناوین این دوره ها بوده است.

آبدار اضافه کرد: در همین راستا دوره های آموزشی متعدد در حوزه آشپزی سنتی و بومی نیز برای توسعه صنعت گردشگری استان از ابتدای امسال تاکنون برگزار شده است.

46

کد خبر 1326583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =