مدیر عامل شرکت فولاد اکسین: پنجاه درصد تولیدات اکسین به ورق های خاص اختصاص دارد

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: امسال سعی شد از پنجره واحد به صنعت فولاد خوزستان نگاه شود و عمده نیازهای خود را از داخل تامین کنیم که براین اساس رشد ۷۳ درصدی تهیه مواد اولیه از داخل را تجربه کردیم.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین: امین ابراهیمی مدیر عامل فولاد اکسین با بیان اینکه امسال ۳۵۰ هزار تن ورق از این شرکت خریداری شد افزود: ویژگی خاص خط تولید این شرکت، واحد عملیات حرارتی است که در سطح جهان تنها چهار کارخانه این توانمندی را دارند.

ایشان ادامه داد: سبد محصول این شرکت با توجه به ظرفیت پیش بینی شده، بر اساس تولید یک میلیون و ۵۰ هزار تن طراحی شده اما با توجه به برخی مشکلات، پایین‌تر از ظرفیت اسمی تولید داریم.

وی بیان کرد: اکنون۵۰ درصد ظرفیت کارخانه برای تولید ورق های api ( کاربرد در لوله های نفت و گاز )، ۱۰ درصد برای محصولات ساختمانی و صنعتی و حدود ۴۰ درصد نیز برای ورق های آلیاژی و مخازن زیرفشار و کشتی سازی اختصاص دارد.

ابراهیمی گفت: به همت جوانان متخصص این شرکت، نقشه استراتژیک تا پایان سال ۱۴۰۰ برای رفتن به ماموریت اصلی خود که همان ظرفیت ۷۵۰ هزار تن بود طراحی شد.

وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۳۹۵ هزار تن محصول فولادی در این شرکت تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش دارد و حدود ۶۰ درصد آن تولید ورق هایی با ارزش افزوده بالا و با کاربرد در لوله‌های نفت و گاز بود.

46

کد خبر 1326855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =