چه چیزی مسی را بهترین بازیکن دنیا کرد؟

انتخاب لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن سال جهان باز هم حرف‌ و حدیث‌هایی به همراه داشت اما باز هم هیچکس نمی‌تواند روی این عقیده پا بگذارد که فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا یکی از بهترین‌ها و شاید بهترین تاریخ است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وقتی توپ طلای ششم مثل همه توپ های لیگ قهرمانان اروپا یا لالیگا که با طرح های مختلف به پای چپ لیونل مسی می‌چسبن یک بار دیگر توسط هر دو دست او لمس شدند، همه به این نتیجه رسیدند که حالا با خیال راحت می شود درباره بهترین بازیکن تاریخ فوتبال اظهارنظر کرد. اگر تا قبل از این کسی کوچکترین شکی برای نام بردن از مسی به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال داشت، حالا همه چیز فرق کرده. شش کفش طلا و حالا شش توپ طلا؛ این دوازده یادگاری از مسی در تاریخ فوتبال باقی ماندند تا هیچکس هیچوقت فراموش نکند چطور می شود از کودکی همراه با مریضی عجیب تبدیل به بهترین فوتبالیست دنیا شد.

مسی دوشنبه شب در شرایطی جایزه بهترین بازیکن سال دنیا را از لوکا مدریچ دریافت کرد که باز هم حواشی و حرف و حدیث های زیادی همراه با این اتفاق بود. از صحبت درباره اینکه ویرجیل فن دایک یا کریستیانو رونالدو نسبت به فوق ستاره آرژانتینی فصل بهتری را پشت سر گذاشتند تا صحبت درباره اینکه مسی بدون حتی همه این توپ طلاها باز هم فوتبالیستی‌ست که اسم خودش را به همه صفحات تاریخ فوتبال سنجاق کرده.

دوشنبه شب رقابت مسی با ستاره های دیگری مثل فن دایک، محمد صلاح و رونالدو و ... در حالی پیش رفت که همه یادشان بود کمتر از دو ماه قبل همین لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن دنیا جایزه "The Best" را نیز دریافت کرده بود. همین اتفاق و البته عکس های منتشر شده از لیست برندگان نشان می دادند که شماره 10 بارسلونا و تیم ملی آرژانتین بار دیگر به توپ طلا بوسه خواهد زد. همین هم شد و لئو بار دیگر خودش را از رونالدو جدا کرد. رونالدویی که در فاصله زمانی کوتاه در کشور ایتالیا به عنوان بهترین بازیکن فصل این کشور انتخاب شد.

اینکه برخی از کم بودن شایستگی مسی نسبت به سایر گزینه ها مخصوصا فن دایک و رونالدو می گفتند در نوع خودش نکته قابل توجهی بود. استنباط خیلی ها کسب عناوین قهرمانی با تیم های ملی و باشگاهی بود که مسی در سالی که گذشت به جز قهرمانی لالیگا به هیچ کدام آنها نرسید. رونالدو با پرتغال قهرمان لیگ ملت ها شد. فن دایک هم که ضمن نایب قهرمانی در همین رقابت ها، لیورپول را تا قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا همراهی کرد. آن هم درست بعد از تحمیل شکست تحقیرآمیز 4-0 در آنفیلد به مسی و هم تیمی هایش در بارسلونا. این ها تمام معیارهای منتقدین کسب جایزه توسط لئو بودند. مسی اما بعد از ناکامی با برزیل در کوپا آمریکا در کوپا دل ری و لیگ قهرمانان هم با آبی اناری ها در راه رسیدن به کسب قهرمانی ناکام بود. همه این ها فرضیه هایی هستند که در نگاه اول شاید درست به نظر برسند اما نباید فراموش کرد در قدم آخر این سلیقه و نگاه رای دهندگان از کشورهای مختلف است که برنده جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال دنیا را مشخص می کند. با توجه به این نکته شاید دوباره باید سراغ قانون پایستگی "لیونل مسی بودن" برویم. قانونی که معلوم نیست قرار است تا چه زمانی وجود داشته باشد و از این فصل به فصل دیگر منتقل شود.

43257

کد خبر 1327390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =