مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «صدا و سیما درباره‌ی شیوع آنفلوآنزا در کشور به خوبی اطلاع رسانی نکرده است»، گفت: متاسفانه ساعات پخش پیام‌های بهداشتی در صدا و سیما در زمان‌هایی است که کمترین مخاطب را دارد. لازم است اطلاع رسانی کافی درباره‌ راههای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا صورت گیرد.ا

سیامک مره صدق در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار گزارش‌هایی درباره شیوع بیماری آنفلوآنزا و به دنبال آن جان باختن تعدادی از مردم گفت: با توجه به این که هر سال نوع بیماری آنفلوآنزا تغییر می‌کند اقدامات پیشگیرانه چندان درباره‌ آن مفید نیست درباره‌ میزان اثر گذاری واکسن هم نظرات متفاوتی وجود دارد.

وی با بیا این که «داروهای ضد ویروس در مراکز بهداشت استان‌ها توزیع شده است» افزود: با توجه به امکانات موجود کارهای صورت گرفته، کمتر از انتظار نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در توصیه‌ای به مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا گفت: برای افراد عادی و مردم سالم که پیش زمینه‌ بیماری خاصی ندارند لازم است جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا مراقبت‌های لازم را انجام دهند از جمله خودداری از دست دادن، روبوسی و در آغوش کشیدن، که این اقدامات می‌تواند جلوی ابتلا را بگیرد. درباره‌ افراد پرخطر هم باید واکسن بزنند و در صورت ابتلا در سطح جامعه تردد نکنند. به ویژه در مکان‌های پرتردد همچون مترو، مدارس، پادگان‌ها و سالن‌های سینما که حتی باید افرادی که سرما خوردگی هم دارند از تردد در این مکان‌ها پرهیز کنند.

مره صدق همچنین با بیان اینکه «اطلاع رسانی درباره‌ی راه‌های ابتلا به بیماری آنفلوآنزا و اقدامات لازم برای پیشگیری کافی نیست»، افزود:‌ صدا و سیما در این باره به خوبی اطلاع رسانی نکرده است. متاسفانه تبلیغ بیسکویت و پفک بهتر از اطلاع رسانی درباره‌ آنفلوآنزا می‌شود. همچنین پخش پیام‌های بهداشتی هم در ساعاتی از صدا و سیماست که کمترین مخاطب و اثر بخشی را دارد. لازم است صدا و سیما در این باره اقدامات بهتری انجام دهد.

2323

کد خبر 1327436

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =