۲۵ درصد تلفات جانی ناشی از تصادفات در درون شهرهاست

ایلنا نوشت: مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفت: بر اساس گزارشات ۲۵ درصد تلفات جانی ناشی از تصادفات در درون شهرها است.

رضا مسعودی ‌فر؛ مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در نشست خبری خود که صبح امروز برگزار شد، گفت: معاونت پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در جرائم امنیتی و اجتماعی برنامه‌ریزی‌هایی دارد، پیشگیری های که محور آن نیروی انتظامی و سایر ضابطان است از جمله برنامه های ما است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری ۱۵ برنامه در سطح ستاد و استانها داشتیم و در این مدت اقدامات خوبی انجام‌شده است البته در برخی برنامه ها کلیات مطرح می شود.

مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی قوه قضائیه تصریح کرد: یکی از برنامه های ما ارتقای مداخلات انتظامی در بحث کاهش تلفات جانی ناشی از تصادف درون‌شهری است در حوزه برون‌شهری این مداخلات بوده است. براساس گزارشات ۲۵ درصد تلفات جانی ناشی از تصادفات در درون شهرها است و عموما بین عابران پیاده موتورسیکلت و وسایل نقلیه است از همین رو ما برنامه ها را در کلان شهرها اجرا می‌کنیم.

مسعودیفر خاطرنشان کرد: در ۱۳ استان ۳ مسیر اولویت دار در شهرها انتخاب شد و ما برنامه هایمان از جمله افزایش حضور نیروهای انتظامی، نصب دوربین ها و ... در دستور کار قرار دادیم و توانستیم در ۶ ماهه نخست سال تعداد تصادفات جرحی ۷ درصد کاهش داشته و در ۶ماهه نخست سال ۱۱۶۲۲۳ مورد تصادفات جرحی درون شهری داشتیم که شامل ۱۳۴۶۸۶ نفر بوده در حالی که در مدت مشابه سال قبل ۱۲۵۸۲۷ مورد سال گذشته بوده است.

مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در تصادفات منتهی به فوت یک درصد افزایش داشته ایم. البته نرخ رشد یک درصد بوده و امیدوارم نرخ رشد را تا پایان سال کاهش دهیم.

وی ادامه داد: در ۶ماهه ابتدای سال، ۱۹۱۹ مورد تصادفات فوتی داشتیم که منجر به کشته شدن ۲۰۱۶ نفر شده است. در کنار اصلاح مهندسی و نصب دوربین در مراحل بعدی آموزش و فرهنگ سازی نیز در برنامه های ما قرار دارد.

او درباره تجمعات نیز گفت: یکی از اقدامات ما علت شناسایی اعتراضات است و اگر دستگاه‌ها قصوری داشته باشند قطعا قوه قضائیه پیگیری خواهند کرد.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1327529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =