۲۴۵ پروژه آبرسانی روستایی لرستان در دست اجراست

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از بالاتر بودن شاخص بهره مندی آب شرب روستایی استان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علیرضا کاکاوند در این خصوص به خبرنگار خبرآنلاین گفت: شاخص بهره مندی آب شرب روستایی لرستان تا پیش از پایان سال گذشته ۸۱ درصد بوده که از میانگین کشوری ۶ درصد بالاتر بوده است.

وی تصریح کرد: با وقوع سیل در ابتدای سال ۹۸ این شاخص با کاهش همراه بوده که ضمن قرار گرفتن ۴۰ درصد از جمعیت روستایی استان در مشکلات سیل، شاخص بهره مندی لرستان همچنان بالاتر از میانگین کشوری است.

میانگین بهره مندی آب روستایی در لرستان به ۷۷.۵ درصد رسیده است

وی اضافه کرد: با وجود این کاهش، میانگین بهره مندی آب روستایی در لرستان به ۷۷.۵ درصد رسیده است که با اقدامات انجام شده و طرح های در دست اجرا به دنبال افزایش شاخص بهره مندی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به ۲۴۵ پروژه آبرسانی روستایی در دست اجرا اظهار داشت: تعدادی از این پروژه ها در هفته دولت به بهره برداری رسیده و بخش دیگری از این طرح ها در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید که با افتتاح این طرح ها شاخص بهره مندی به ۸۰ درصد می رسد.

کاکاوند افزود: در سیل اخیر نیز شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اقدامات گسترده ای داشته که در راستای آبرسانی به روستاها از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

۴۶

کد خبر 1327613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =