اختصاص ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای مسکن معلولان

بنیاد مستضعفان برای تامین ۱۸ هزار واحد مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر، بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از بنیاد مستضعفان، پرویز فتاح گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون از مجموع ۱۸ هزار و ۳۱۹ واحد تعداد ۶ هزار و ۸۷۸ واحد شامل سه هزار و ۶۵۵ واحد شهری و سه هزار و ۲۲۳ واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده‌های دارای چند معلول شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: از نیمه دوم سال ۹۸ تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود، مرحله اول این طرح شامل ۱۴ هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد.
فتاح با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای احداث واحدهای شهری و ۳۶ میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.
وی افزود: این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال ۹۳ آغاز شده است و در ابتدا ۱۴ هزار و ۳۱۹ خانوار شامل هفت هزار و ۷۳۱ خانوار شهری، شش هزار و ۵۸۸ خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می‌داد که بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته تعداد ۴۰۰۰ واحد نیز در قالب متمم تفاهم‌نامه در سال ۹۴ به این تعداد اضافه شد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این طرح پرداخت شده است، افزود: بر اساس توافق طرفین تفاهم‌نامه، مبالغ ارائه‌شده در قالب‌های کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
223231
کد خبر 1327688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =