کردستان نیازمند جهش در همه بخش‌های توسعه‌ای است

استاندار کردستان گفت: نظام و دولت برای توسعه همه جانبه کردستان تلاش می کنند و ما نیازمند جهش در همه بخش‌ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج،  بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کردستان به وضعیت کلی استان اشاره کرد و اظهار داشت: درآمد کردستان نصف میانگین کشوری و اشتغال وضعیت خوبی ندارد.

وی افزود: منابع بانکی استان محدود و سرمایه گذاری ارزی کمتر از ۴۰۰ میلیون دلار است که به تبع آن صنعت استان نیز ضعیف است، اما دولت با همه توان درصدد جبران این کاستی ها است و در این راه قدم های خوبی برداشته است.

استاندار کردستان ادامه داد: در سال گذشته کل رشد اعتبارات استان ها ۱۱ درصد ولی در کردستان ۳۷ درصد بوده است و در بخش راه آهن نیز اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی آن به ۳۹۰ میلیارد افزایش یافته و تخصیص پیدا کرده است.

مرادنیا یکی از ظرفیت های کردستان را توسعه کشاورزی ذکر کرد و گفت: با تلاش و پیگیری مدیران استان و توجه ویژه معاون اول رئیس جمهور موفق به دریافت تخصیص ۹۶ هزار هکتاری شدیم و برای اجرای آن نیاز داریم تسهیلات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای این طرح مهم اخذ شود.

وی در ادامه یکی از طرح های موفق دولت را طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی دانست و تصریح کرد: امیدواریم منابع و سهم بیشتری در قالب این طرح به کردستان داده شود، چرا که بوسیله آن می توانیم عمران و آبادانی بیشتری را در روستاها داشته باشیم و بواسطه آن مردم در روستاها ماندگار خواهند شد.

استاندار کردستان بیان کرد: برای اشتغال پایدار روستایی نیازمند تخصیص سهم ۱۰۰ میلیارد تومانی دیگر هستیم و این امر برای روستاهای ما در مناطق مرزی از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

46

کد خبر 1327936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =