جشنواره جزیره ورزش برگزار می‌شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند بر برگزاری جشنواره جزیره ورزش تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، اسماعیل زمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه برای اجرای طرح های عمرانی از تسهیلات بانکی استفاده می شود اظهار کرد: با بانک ها مذاکره شده و مقرر شد تسهیلات در نظر گرفته شده فقط برای پروژه‌های عمرانی و بخش سرمایه‌گذاری مشارکتی در شهرهای آبادان و خرمشهر هزینه شود.

وی ادامه داد: منطقه آزاد اروند بیش از دیگر مناطق متاثر از بحران تحریم شده به دلیل اینکه درآمد این منطقه ناشی از عوارض تبصره ۲ از محل گمرک آبادان و خرمشهر عمدتا کالاهای بخش خصوصی و واردات کالا و ثبت سفارش‌ بوده که با کاهش درآمد مواجه شده‌ است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در زمینه سرمایه‌گذاری در این منطقه تلاش‌خوبی شده و در این خصوص با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مذاکره شده است و چند مورد سرمایه‌گذاری خارجی به نتیجه رسیده و قراردادها امضا شد و از هفته آینده اجرایی می شوند.

زمانی توضیح داد: سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در این منطقه در زمینه محصولات استراتژیک با فناوری بالایی است و شاهد انتقال فناوری به کشور و منطقه آزاد اروند به خصوص در زمینه معادن خواهیم بود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند از تردد ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی در منطقه آزاد اروند طی امسال اشاره کرد و گفت: با ورود گردشگران خارجی عمدتا اتباع عراقی کسب و کار و بازار منطقه آزاد اروند رونق قابل توجهی گرفت اما اخیر با ناآرامی‌های صورت گرفته در عراق شاهد کاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگران عراقی به این منطقه هستیم.

زمانی به سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حوزه گردشگری در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: برای ساخت هتل‌ از سوی سرمایه‌گذاران داخلی قراردادهای جدیدی بسته شده و به زودی ساخت این هتل ها در منطقه آغاز می‌شود.

وی اتصال جاده ماهشهر به شلمچه را از دیگر پروژه‌های راه و شهرسازی اعلام کرد و گفت: اتصال جاده ماهشهر به شلمچه از جمله پروژه‌هایی است که مذاکرات آن انجام شده است و قرار است این جاده به شبکه سراسری حمل و نقل جاده‌ای عراق متصل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه آیا جشنواره جزیره ورزش همچون سال های گذشته برگزار می شود، تاکید کرد: امسال نیز جشنواره جزیره ورزش برگزار می شود.

زمانی در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه آیا کارمند مامور به خدمت از طرف سازمان منطقه آزاد اروند به خارج از شهرهای آبادان و خرشهر وجود دارد، تصریح کرد: تعداد افرادی که جزو کارمندان این سازمان بودهاند و در خارج از محدوده منطقه آزاد اروند مشغول هستند، به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسند.

۱۵۱ میلیون دلار ترانزیت خارجی

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون  ۸۶۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از بنادر خرمشهر، آبادان و بندر خشک شلمچه صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴۸ درصد رشد دارد.

سیدعلی موسوی عمده کالاهای صادراتی را مصالح ساختمانی، صنایع معدنی و فولادی، کلینکر، مواد غذایی شامل شیلات و خرما عنوان کرد و گفت: این کالاها عمدتا به کشورهای عراق، کویت، قطر، امارات، چین، استرالیا و نیوزلند و بعضی از کشورهای اروپایی صادر شد.

وی ترانزیت خارجی ۱۵۱ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد اروند را طی امسال یادآورد شد و با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری جذب شده در این مدت تا ۱۰ هزار میلیارد ریال گفت: این سرمایه گذاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۲ درصد رشد داشته است.

در حوزه تاکسی آبی به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست تشکیل شورای فرهنگ عمومی، تشکیل کمیته راهبردی صنایع خلاق، توجه و برنامه‌ریزی در حوزه اقامتگاه‌های بومگردی را بخشی از اقدامات این معاونت اعلام کرد.

قدرت الله طمیمیان ادامه داد: برای باغ موزه دفاع مقدس آبادان با رویکرد شهری کردن آن در حال مذاکره هستیم.

وی تاکید کرد: جشنواره جزیره ورزش امسال برگزار می شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه این سازمان چه برنامه‌ای برای راه‌اندازی تاکسی آبی بین آبادان و خرمشهر دارد، توضیح داد: تاکنون برنامه ریزی‌های فراوانی در این خصوص انجام شده است و نیاز است که سرمایه‌گذاران علاقمند به این بخش، اعلام آمادگی کنند.

طمیمیان در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه با توجه به تسهیلات ویژه دولت برای تاکسی هوایی، سازمان منطقه آزاد اروند چه اقداماتی انجام داده است، خاطرنشان کرد: تاکنون در این خصوص اقدام نشده است اما باید به این موضوع توجه شود که با توجه به مرزی بودن شهرهای آبادان و خرمشهر باید شرایط را در نظر گرفت.

وی عنوان کرد: به دنبال تشکیل شورای فرهنگ عمومی به منظور بالا بردن سطح فرهنگی عمومی و استاندادرهای آن در جامعه هستی

46

کد خبر 1327980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =