سرقت از ستاره سابق استقلال در حین بازی

ورزش سه نوشت: مهاجم خوزستانی تیم پیکان طی تماسی اعلام داشت که حساب بانکی اش در حین دیدار این تیم مقابل صنعت نفت آبادان مورد دستبرد سارقین قرارگرفته است.

صبح امروز اسماعیل شریفات مهاجم حال حاضر پیکان  از خالی شدن حسابش در هنگام برگزاری دیدار صنعت نفت و پیکان خرداد. دیداری که روز گذشته در چهارچوب رقابت‌های لیگ برتر در شهرآبادان برگزارشده بود.
شریفات بابیان این مطلب گفت: « متأسفانه بعد از پایان دیدار مقابل صنعت نفت وقتی تلفن همراه خودم را برداشتم دیدم در چند نوبت با رمز دوم من با مبالغ میلیونی خرید انجام‌شده است و این خریدها تا آنجا انجام شد که در حال حاضر تنها 50 هزار تومان از حساب من باقی مانده است.»


 او که سعی می‌کرد خود را خونسرد نشان دهد در ادامه افزود: «من وظیفه خود را دیدم که از این طریق اطلاع‌رسانی کنم تا مردم و همچنین سایر فوتبالیست‌ها با عوض کردن رمز دوم تا حدی از این اتفاق بسیار تلخ جلوگیری کنند. هرچند فکر نمی‌کنم با توجه به اینکه قدرت هکرها به امنیت بعضی از بانک‌ها می‌چربد، تعویض رمز دوم بازهم فایده‌ای داشته باشد اما درهرصورت من به همه توصیه می‌کنم این کار را انجام دهند. من متأسفم برای اینکه تعدادی از بانک‌ها هنوز نتوانسته‌اند امنیت لازم را برای مبالغی که امثال من در آنجا به امانت می‌گذاریم قائل شوند، در حالی که درجایی دیگر هستی باید شاهد خالی شدن هرلحظه حسابت باشی و صدایت هم به هیچ کجا نمی‌رسد. تنها به تو می‌گویند که به پلیس فتا شکایت کن»


شریفات که از ذکر نام این بانک هم خودداری کرد اظهار داشت:« اگر لازم باشد اسم این بانک را خواهم برد و جالب است وقتی برای شکایت تماس می‌گیرم، یک پروسه بسیار طولانی را پیش پای من گذارند و تأکید می‌کنند که  حتماً باید در تمام طول این پروسه خودم هم حضورداشته باشم و این در حالی است که باوجود طی همه این دستورات ،هیچ تضمینی برای بازگشت پولت هم به شما نمی‌دهند. آخر من با این مشغله کاری و این حجم از سفرهای زیادی که در طی هرماه دارم چطور می‌توانم پیگیری شکایتم از بانک مربوطه به پلیس فتا داشته باشم.»


 وی در پایان با ابراز ناراحتی بسیار زیاد تصریح کرد: « بازهم ازاینجا از مردم مظلوم ایران خواهش می‌کنم که نسبت به مبالغی که به بانک‌ها می‌سپارند وسواس بیشتری نشان دهند و حداقل رمز دوم خود را ماه‌به‌ماه تغییر دهند تا مثل من حسابتان در عرض نیم ساعت خالی نشود .»


به‌هرحال در تمام اخباری که درخصوص سرقت از بازیکنان خارجی به گوش رسیده، کمتر خبری از خالی شدن حساب از طریق کارت‌بانکی شنیده‌شده است، در شرایطی که اسماعیل شریفات اولین کسی نیست که شامل حال این نوع سرقت در ایران می‌شود. امیدواریم روزی برسد که با ارائه راهکارهای مناسب مثل استفاده از رمز یک‌بارمصرف دیگر شاهد چنین سرقت ساده‌ای از کسی نباشیم.

255 43

کد خبر 1328331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =