پورمختار نماینده اصولگرای مجلس:در انتخابات قبلی300میلیون خرج کردم؛این بار فقط 100میلیون هزینه می کنم

ایلنا نوشت:محمدعلی پور مختار عصر امروز شنبه با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات دوره یازدهم مجلس درباره اولویت‌های مجلس آینده گفت: همانطور که رهبری فرمودند و بارها هم به مجلس دهم تذکر دادند و به همه مسئولان گفتند اولویت ما بحث اقتصاد است.

پورمختار درباره عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس دهم یک سری قوانین را در مسائل اقتصادی تصویب کرد که این. ها قوانین خوبی بود، بحث رفع موانع تولید، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، قانون برنامه ششم که واقعا به رغم اینکه دولت اعتقادی نداشت مجلس ورود کرد و قانون جامعی را نوشت که مورد رضایت رهبری قرار گرفت اما به هر صورت با توجه به شرایط سختی که پیش رو بود در حوزه اشتغال و معیشت ضعیف وارد شد. امیدواریم در چند ماه باقی مانده قوانین خوبی را تصویب کند و ادامه‌اش را در مجلس یازدهم ببینیم.

وی درباره ترکیب مجلس یازدهم گفت: تجربه برای قانون‌گذاری خیلی مهم است صرف داشتن مدرک که همه دارند حتی در سطوح و مقاطع بالا ولی به نظر من کفایت نمی‌کند. ما نیازمند این هستیم که خود آنها امور مختلف را تجربه کرده باشند و درک درستی از مسائل گوناگون داشته باشند و بتوانند واقعا کار کنند و وقت بگذارند، مطالعه داشته باشند و با فعالان مختلف نشست و برخاست داشته باشند.

این نماینده مجلس دهم گفت: دوره اولی‌ها معمولا با مجلس آشنایی ندارند و همچنان که ما داشتیم تعدادی را در دوره اول مجلس دهم که نگاهی از بیرون به مجلس داشتند که با ذهنشان متفاوت بود که با ورود به مجلس حال که مجلس در حال اتمام است می‌گویند ما اشتباه کردیم و نباید به مجلس می‌آمدیم و مجلس جایگاه ما نیست و نمی‌توانیم با این شکل مجلس را پیش ببریم.

وی ادامه داد: مجلس محل تضارب افکار و آرا و مسائل سیاسی در حداکثر خود است و هم اینکه باید به صورت دسته جمعی تصمیم گرفته شود. اگر قانونی بخواهد تصویب شود حداقل باید ۱۴۰ نفر را با خود همراه کنیم یا در کمیسیون اکثریت آن را تصویب کنند بنابراین پیشبرد کار سخت است و اگر هم گره بخورد به فراکسیون و مسائل سیاسی، آن زمان سخت‌تر است. امیدوارم مجلس آینده مجلسی کاری باشد و نگاه به مسائل اجرایی و حل مشکلات کشور داشته باشد.

این نماینده مردم مجلس دهم درباره شفافیت آرای نمایندگان گفت: من شفایت را یک اصل می‌دانم و خوب هم می‌دانم و موافق هم بودم اما در مجلس با قانون آیین نامه داخلی مواجه هستیم که آنجا گفته شده که آرا محرمانه است و تعداد ۸۰ نفری که موافق آن بودند و اعلام داوطلبی کردند برای اظهار آرا نتوانستند کاری بکنند. امیدواریم در این زمان باقی مانده یا اگر هم نشد در مجلس یازدهم هم اصلاح و مصوب شود.

پورمختار گفت: من از حوزه انتخابیه بهار وکبودرآهنگ پا به انتخابات اسفند ماه خواهم گذاشت و هزینه‌های انتخابات را شفاف اعلام می‌کنم. من در دوره قبل ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردم اما این دوره بیش از ۱۰۰ میلیون بنا ندارم هزینه کنم چرا که شناخت کافی هست و ضرورتی به تبلیغات زیاد نیست و با اعلام شماره حسابی در این زمینه روشنگری‌های لازم را انجام می دهم.

1717

کد خبر 1328718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =