۰ نفر
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
هوای امروز تهران چطور است؟

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،هوای پایتخت امروز (۱۹ آذرماه) در شرایط سالم است.

نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (۱۹ آذر) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته، با وجود آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار خواهد داشت. هرچند در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

طی روز افزایش ناپایداری جوی و گاهی وزش باد از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با این حال با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. اگرچه در ساعات پایانی امروز (۱۹ آذر) با افزایش نسبی سرعت باد و پراکندگی آلاینده‌ها، بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۲۰ آذرماه) همزمان با آغاز تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود در پاره‌ای مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد. در طول روز با افزایش ابرناکی همراه با افزایش سرعت باد در برخی ساعات، پراکندگی آلاینده‌ها سبب می‌شود کیفیت هوا در شرایط مطلوب قرار بگیرد.

در شامگاه چهارشنبه احتمال می‌رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار داشته باشد. هرچند در مناطق پرتردد احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۳ و هوا در شرایط سالم است.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1329654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =