تهرانی‌ها می‌توانند موقع ترافیک از راه‌های اضطراری استفاده کنند

ایسنا نوشت: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه شبکه راه‌های اضطراری شهر تهران گفت که می‌توان از راه‌های اضطراری در زمان راه‌بندان و ترافیک سنگین در پایتخت استفاده کرد.

 رضا کرمی محمدی در نشست ماهانه مدیران ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه که امروز در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت:  شبکه مسیرهای اضطراری شهر تهران بعد از تصویب در شورای هماهنگی مدیریت بحران وارد فاز اجرا شده و اقدامات لازم برای طراحی تابلوها، معرفی به شهروندان و ... نیز در دستور کار قرار گرفت که این اقدامات در برخی از مناطق به پایان رسیده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گزارشی از وضعیت نصب تابلوهای معرفی مسیرهای اضطراری در مناطق ۲۲ گانه افزود: در حال حاضر با همکاری معاونت‌های حمل و نقل مناطق، ساخت و نصب تابلوهای معرفی مسیرهای اضطراری در ۲۰ موقعیت در امتداد بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی شهر انجام شده و برنامه ریزی برای نصب ۹ مورد دیگر در مناطق ۱، ۳، ۶ و ۷ و  یک مورد در منطقه ۲ نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد.

کرمی محمدی با اشاره به در پیش بودن فصل زمستان و بارش برف و باران گفت: لازم است که پروژه شبکه راه‌های اضطراری شهر تهران هر چه سریع‌تر اجرایی شوند. همچنین می‌توان از  این طرح و راه‌های اضطراری در زمان راه بندان و ترافیک سنگین نیز استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز استان تهران اقدامات ارزشمندی را در حوزه مقاوم سازی و کاهش خطرپذیری تاسیسات گاز رسانی شهر تهران انجام داده است، افزود: ستادهای مدیریت بحران مناطق می توانند در این امر تسهیل‌گر باشند.

کرمی محمدی گفت: ستادهای مدیریت بحران مناطق به منظور پیشبرد و تسهیل طرح های مقاوم سازی و کاهش خطرپذیری تاسیسات گاز رسانی شهر تهران نهایت همکاری را با شرکت گاز استان تهران داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق نقش مهمی در حوزه کاهش مخاطرات شهر تهران ایفا می‌کنند، افزود: دغدغه دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق باید رفع مشکلات شهروندان در حوزه مدیریت بحران باشد و باید با پیگیری‌ها و هماهنگی‌هایی که به عمل می‌آورند نسبت به کاهش مخاطرات در مناطق اقدام کنند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1330159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  13 0
  شبکه راههای اضطراری در هنگام ترافیک استفاده شود؟ در چنین مواقعی اورژانس و آتش نشانی چه کنند؟ این که نقض غرض می شه!
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  8 0
  در زمان غیر ترافیک که نیازی به مسیر اضطراری نیست چون می توان براحتی از مسیر عادی استفاده کرد. کارکرد این مسیر ویژه زمان ترافیک است. این کار مانند همان در اختیار گذاشتن سوله های بحران در اختیار افراد خاص است. این حرف از رئیس سازمان مدیریت بحران واقعا که چقدر عجیب است.
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  8 0
  بهتر است خط ویژه را برای عبور ماشین های امدادی و ون ها و تاکسی ها ازاد بگذارند تا رفع و امد با تاکسی و ون ها سریعتر و ارزانتر از ماشین های شخصی شود تا تک سرنشین ها ترغیب شوندبا تاکسی و ون تردد کنند(در اتوبان هاشمی رفسنجانی باید مدت طولانی منتظر تاکسی یا ون بود و اونها هم باید در ترافیک حرکت کنند خب چرا من نباید از ماشین شخصی استفاده کنم)